Nov 3, 2013

OKUMA ŞENLİĞİ | KIŞ 2013

Tamamen deneme amaçlı başlattığım ve 72 katılımcıyla beni de inanılmaz şaşırtan Yaz Okuma Şenliği bittiğinden beri şenliğin devamıyla ilgili kaç e-posta yanıtladığımı hatırlamıyorum artık. Aslında herkes canı ne istiyorsa bir süre okusun, kafasına göre takılsın diye şenliğe biraz ara vermek istemiştim ama sizlerden gelen yoğun talebi göz ardı etmem söz konusu olamazdı. Böylelikle, bir süre önce 8 Kasım’da başlatacağımı duyurdum Kış Okuma Şenliği’nin. Ancak, İstanbul Kitap Fuarı’ndan kitaplarını seçmek isteyen katılımcıların şenliği biraz daha erken başlatma taleplerini de reddedemedim. Sonunda çoğumuzun epeydir sabırsızlıkla beklediği o gün geldi.
İşte kurallar ve kategoriler:

Kurallar:
 • Etkinlik bugün başlıyor ve 3 Mart 2014’te sona erecek. (3 Kasım’dan önce başladığınız veya 3 Mart’tan sonra bitirdiğiniz kitaplar kapsam dışı kalacak. Tarihlere dikkat!)
 • Etkinliğe 3 Kasım 2013 – 3 Mart 2014 tarihleri arasında canınızın istediği vakitte katılabilirsiniz.
 • Okuduğunuz her bir kitabı aşağıdaki kategorilerden sadece birine saydırabiliyorsunuz. Ancak, etkinlik devam ederken kategoriler arası okuduğunuz kitapların yerlerini değiştirebilirsiniz.
 • Yapılabilecek en yüksek skor 4 ay içinde 15 kategori için toplam 17 kitabı okuyarak 300 puan almak. 
 • Bir kategori için birden fazla kitap okuyarak daha fazla puan kazanamazsınız. Örneğin 600 sayfadan uzun bir kitap okuyanlar 15 puan kazanacak ama 600 sayfadan uzun iki kitap okuyan 30 puan kazanamayacak. 
 • Bir kitabı birden fazla kategoriye saydıramazsınız. Örneğin 600 sayfadan uzun yasaklanmış bir kitap okuyup 15+25=40 puan kazanamazsınız. Ya 15 puan kazanırsınız ya 25 puan. Tercih size kalmış.
 • Katılmak için blogunuzun olması veya okunan kitapların yorumlanması zorunlu değil. Katılmak isteyen herkesin buraya yorum bırakması gerekiyor. Yorum bırakırken lütfen e-posta adresinizi de yazın. Blogu olan katılımcılar bloglarında, blogu olmayan katılımcılar da bana e-posta (pbcelebi@gmail.com) atarak hangi kategori için hangi kitapları okumayı planladıklarını duyurabilirler. 
 • Her ayın 3'ünde bir yayın yaparak kimin ne okuduğunu soracağım ve sıralamaları buradan duyuracağım. O yayınımın altına yorum bırakarak hangi kitapları okuyarak kaç puana ulaştığınızı bildirebilirsiniz.
 • Kış Okuma Şenliği'nde 4 ay boyunca ALTIN KİTAPLAR YAYINEVİ destekçimiz olacak. Şenlik süresince Altın Kitaplar’ın desteğiyle katılımcılara çeşitli sürprizlerimiz olacak.
Kategoriler: 
(Tüm kategoriler için okuyacağınız her bir kitap en az 200 sayfa olmak zorunda):

1. Kategori (10 puan): Altın Kitaplar Yayınevi’nden çıkan bir kitap okuyanlara.
Aslında bu kategori canının istediği herhangi bir kitap okuyanlara kategorisi olacaktı ama yayınevinin tüm endişelerine rağmen ben kategorinin içeriğini daralttım. Bunun çeşitli nedenleri var. Birincisi Altın Kitaplar çok eski bir yayınevi ve pek çok farklı kitap türünde kitap çıkarttıkları için herkesin canının çekeceği bir kitap bulabileceğini düşünüyorum. Diğer bir neden de yayınevinin ilk şenlikte ve bu şenlikte verdiği ve vermeyi taahhüt ettiği destek. Bir de şenliğin ev sahibi olarak bu yayınevine ayrı bir gönül bağım var ama o konuya girmeyelim şimdilik. Geçen şenlikte ilk 12’de yer alan katılımcılarımızın kitapları da hazır zaten :)

2. Kategori (10 puan): Kütüphaneden ödünç alınmış veya sahaftan satın alınmış bir kitap okuyanlara.
Herkes benim gibi sahaf sever değil biliyorum ama geçen şenlikte kitaplarının çoğunu kütüphaneden alarak okuyan katılımcılar ile benim sahaf aşkımın bir araya gelerek yarattığı bir kategori oldu bu. Maksat bu kategori için okuyacağınız kitapta başka okuyucuların da izinin kalmış olması.

3. Kategori (10 puan): Adında bir hayvan adı olan bir kitap okuyanlara.
En kolay kategorilerden biri :) [İki sene önce katıldığım bir yabancı blog etkinliğinde bu kategori sayesinde "peregrine"in bir kuş türü olduğunu öğrenerek İngilizcemi geliştirmiştim :p Bu arada ben o etkinlikte "Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar"ı kitabını okumuş ve sevmiştim. Fotoğraflara ve doğaüstü güçler ilginizi çekiyorsa bu kitaba bir bakın bence. Bir de distopya severlere Margaret Atwood'un "Antilop ve Flurya"sını öneriyorum]

4. Kategori (15 puan): 600 sayfadan uzun bir kitap okuyanlara.
Geçen şenlikte bu kategoride en az 400 sayfa demiştim ama ortalama 527 sayfa okununca çıtayı yükselttim.

5. Kategori (15 puan): Nobel Edebiyat Ödülü kazanmış bir yazarın bir kitabını okuyanlara.
Yazarınızı seçmek için bu sayfayı inceleyebilirsiniz:

6. Kategori (15 puan): Türk edebiyatında klasik kabul edilen bir roman okuyanlara.
Yazar Ayları müdavimleri için kolay bir kategori. (Yazar Ayları’nda Kasım’da Yaşar Kemal, Aralık’ta Orhan Kemal, Ocak’ta da Fakir Baykurt kitapları okunacak. Bu 3 yazarın klasik kabul edilen bir sürü romanı var. Onlardan birini seçip bize Yazar Ayları’nda da katılabilirsiniz. Yazar Ayları için okunan kitaplar kategorilere uyduğu sürece Okuma Şenliği’nde de sayılıyor). Tabii bu kategorinin yazarları bu üç yazarla sınırlı değil. Yanlış anlaşılma olmasın. Örneğin bu kategori için benim hedefim Reşat Nuri Güntekin'den Çalıkuşu'nu okumak.

7. Kategori (15 puan): Hiç okumadığınız bir ülke edebiyatından bir kitap okuyanlara.
Geçen şenlikte dünya edebiyatından neler okundu diye baktığımda Amerikan, İngiliz ve Rus edebiyatının çok baskın olduğunu gördüm ve aklıma bu kategori geldi. Acaba hangi ülkelerin edebiyatlarından kitaplar keşfedilecek? Sonucunu merak ettiğim bir kategori. Bu kategori için hangi kitabı okuyacağınızı belirtirken kitabın hangi ülke edebiyatına ait olduğunu da yazın lütfen.

8. Kategori (20 puan): Sinemaya uyarlanmış bir kitabı okuyup filmini izleyenlere.
Kitap okumayı sevip de sinemadan hoşlanmayan birine rastlamadım şimdiye kadar. Eğleneceğinizi düşündüğüm bir kategori.

9. Kategori (20 puan): Adında kış mevsimine ilişkin bir sözcük olan veya konusunda kış teması olan bir kitap okuyanlara.
Şenliğimizin adına uygun bir kategorimiz de olsun istedim.

10. Kategori (25 puan): Yasaklanmış bir kitap okuyanlara.
Ne yazık ki geçen şenlikte pek ilgi görmeyen bir kategori oldu bu. Bence göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir konu kitapların yasaklanması. Bu nedenle bu şenlikte puanını artırdım kategorinin. Daha fazla ilgi görmesini umut ediyorum. Goodreads’de yasaklanan kitaplar kategorisinde yer alan kitapların bağlantısını buradan paylaşayım. Liste tabii ki bununla sınırlı değil. Küçük bir araştırmayla çeşit çeşit yerde, tuhaf tuhaf nedenlerle yasaklanmış kitaplara ulaşabilirsiniz. Zamanlaması uyduğu için kendimin de katılacağı ve buradan da paylaşmak istediğim bir etkinlik var: #kitapagaci 11 Kasım’da dünyanın en çok defa yasaklanmış kitaplarından biri olan Harper Lee’nin Bülbülü Öldürmek kitabını okuyacak. Katılmak isteyenler olabilir diye buradan da paylaşayım istedim.

Bu kategori için hangi kitabı okuyacağınızı belirtirken hangi yıl nerede hangi nedenle yasaklandığını da yazın lütfen.

11. Kategori (25 puan): Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazılmış bir kitap okuyanlara.
Yorum yapmam gerekmiyor sanırım.

12. Kategori (25 puan): Yayınlanmış en az beş kitabı olan bir yazarın ilk kitabını veya romanını okuyanlara. [Bu kategoride kitap bulmada sıkıntı çeken çok olduğundan biraz esnettim kategoriyi]
Her yazar için ilk kitabı özeldir herhalde. Usta olarak kabul ettiğimiz pek çok yazarın ilk kitabını okuduk mu acaba?

13. Kategori (25 puan): Bir biyografi veya otobiyografi okuyanlara.
Benim ve kitap bloglarından gördüğüm kadarıyla pek çok kitap blogunun okuyup yorumlamaya pek yanaşmadığı bir tür. Şenlik sayesinde ilgimizi çeken insanların hayatları konusunda bir şeyler öğrenmek faydalı olur diye düşündüm.

14. Kategori (30 puan): Okuma yazmayı öğrendiğiniz yıl ilk kez yayınlanmış bir kitap okuyanlara.
Yabancı bir yazarın kitabını okumayı tercih edecek katılımcıların kitabın Türkçe çevirisinin yayınlandığı yılı değil, orijinal dilinde ilk kez yayınlandığı yılı dikkate almaları gerekiyor. Bu kategori için hangi kitabı okuyacağınızı belirtirken hangi yıl okuma yazmayı öğrendiğinizi de yazın lütfen.

15. Kategori (40 puan): Bir üçleme veya aynı seriden üç kitap okuyanlara.
Evet, tek kategori ama 40 puan için 3 kitabı da okuyup bitirmeniz gerekiyor.

Katılmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkürler. Aşağıya yorum bırakarak etkinliğe katılım durumunuzu belirtin lütfen. Kitaplarınızı belirleyip de blogunuzda yayınladığınızda da yorum bırakın ki bağlantıları güncelleyeyim. Blogu olmayan katılımcılar için aynı geçen etkinlikte olduğu gibi gelen e-postaları birleştirip ortak bir yayın yapacağım.

Son olarak, Pinuccia’nın Kitapları artık facebook (Pinuccia’nın Kitapları), twitter(@pbcelebi) (ve instagram (@pinuccias)’da. Beklerim efendim

Keyifli okumalar...

KATILIMCILAR (İsimlerin üzerine tıklayıp okuma listelerine erişebilirsiniz):
 1. Mavi Uçurum (En hızlı listesini hazırlayan katılımcımız)
 2. Yaban Mersini
 3. Gülay Cansever
 4. Sweet Leaf
 5. Kitap Rüyası
 6. Ahu Kader
 7. Bir Garip Şeyma
 8. Morfea
 9. Bir Delinin Günlüğü
 10. Yasemin Yılman
 11. Acemi Blogger
 12. Ada ve Deniz
 13. Huysuz Cüce
 14. Pınar Şentürk
 15. Hayal@
 16. Hayal@'in Annesi
 17. Nuray Kamiloğlu
 18. Gamze Polathaneli
 19. Ebru Yazıyor
 20. SeGe
 21. Sam Scarlet
 22. Moriçe
 23. Gece Yürüyüşü
 24. g.n.c.
 25. Biraz Şöyle Biraz Böyle
 26. Cessie
 27. Didem
 28. Didem'in Kardeşi Erhan
 29. Mshn
 30. AnnemBenVeKızım
 31. Öykü Molası
 32. Geveze Kitap Kurdu
 33. Selen Topal
 34. Papyonun Blogu
 35. Pinuccia'nın Kitapları
 36. Fatoniko (IG)
 37. Ayşe Koç
 38. Ayşegül Güzelküçük
 39. Ahu Kader
 40. Aylin Demir
 41. Renkli Dünyam
 42. Tuğçe'nin Kitaplığı
 43. Gece
 44. Selin
 45. Eyireltia
 46. Esra Ebru Bolat
 47. Olgun Altay
 48. Hasibe Cengiz
 49. a.
 50. Zeytin Çekirdek
 51. Beyaz Kitaplık
 52. Lena
 53. Dizikitapkolik
 54. Morbalkon
 55. Mis Duygu
 56. goncc
 57. krebya le
 58. Kitapçı Kedisi
 59. BA
 60. Anjelika Diçko
 61. Asabi Bakire
 62. Bahar Öztekin
 63. Beste Öztekin
 64. Rosehearted
 65. Düşünce
 66. Gülen Solmaz
 67. Bilge Özdemir
 68. Stylopunk
 69. Aylin Atılgan
 70. Gamze / gamze_k (IG)
 71. ÇokKitapAzZaman
 72. Vonalı
 73. Başak Kırmacı
 74. Suzangia
 75. HelloRadio
 76. Özlem Özmen
 77. Selen Topal
 78. Morrje (IG)
 79. EsraKedigen (IG)
 80. NalanAkdag (IG)
 81. OnDokuzSıfırBeş (IG)
 82. Aynur Güven Çelikçi
 83. Neslider (IG)
 84. Merve Kaya (IG)
 85. Cadının İkizi
 86. Pelin Duğan
 87. Arkeoloji_16 (IG)
 88. Hypotenusee / PLNSU (IG)
 89. Beyaz Whovian
 90. Tuğçe Yalaz
 91. Aredhel Elanessë
 92. Oya K
 93. SERAP
 94. Kitaplarla Beslenmek
 95. Neslihan (Şah-Rû)
 96. Mine
 97. Pınar
 98. 12 Ay Haziran
 99. Umut Tanrıçası
 100. Cano Dan
 101. !reDanDark!
 102. Vera
 103. Zeynep Zengin
 104. Mutluydum
 105. Cips Yiyemeyen Kız
 106. Gül Özdemir
 107. Nilgün Komar
 108. Nefertiti
 109. Dilara Artar
 110. Uykusuz Balık
 111. Ceren Zuhal Karataş
 112. FeeLinG (IG)
 113. Melek İrem Gürsoy
 114. Duygu E.
 115. Eren Nadir Akşamoğlu
 116. İrem Güleç / mimosa (IG)
 117. Şule Betül
 118. Dilek Köse / dilekizaruuss (IG)
 119. Elif Yılmaz
 120. Zeynep Atakır
 121. Kitap Böceği
 122. Serpil Eren Yalçın
 123. Aybık
 124. Mahrem-i Esrar
 125. Cansu Taştan / queenelizabethl (IG)
 126. Leyla Punar
 127. Zeynep Değirmenci
 128. Aozkul (IG)
 129. Husna Kalyoncu
 130. Selen
 131. Yamak
 132. Zeynep
 133. Fehiman Neşe
 134. Yeşim Yüksel Kaya
 135. Loretta
 136. Şefika Aydın
 137. Kelebeğin Hisleri
 138. Bıkkın
 139. Hatice Yılmaz
 140. Mavi Tuna
 141. Gece
 142. Bir Satır Daha
 143. Canan Yılmaz
 144. Mavi Umut
 145. Gizem Canan
 146. Frd Frd (IG)
 147. Sevide Sağlam
 148. Tomtom_Serap (IG)
 149. Arzu Ünsal
 150. Nurhan Meral
 151. Küçük Mucizeler (IG)
 152. Başak
 153. Muhlis Çakmak
 154. Nilüfer Akdemir
 155. Allip
 156. Tubik
 157. Dilek Duruer / Shramanan (IG)
 158. Asu
 159. Anberin
 160. Ece Tosun
 161. Enfal Karagöz
 162. Nilay Güldane
 163. Bir Tutam Yağmur
 164. Pınar Kurcan
 165. Giuseppina Franco
 166. Beyza Özkara
 167. Ayşe Yorulmaz
 168. Duygu İrşi
 169. Masalcı Masalcı

250 comments :

 1. Ovv bu sefer ki kategoriler hayli zor gibi.
  Katılacağım ancak listemi hazırlamam biraz zaman alabilir.

  ReplyDelete
 2. Bu sefer bende varım..
  melishhe@gmail.com
  Bloguma da beklerim.
  Sevgiler,
  İlke.

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://cadininkozmetikkazani.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kitap-listem.html

   Delete
 3. İnşallah ilk yorum yazan ben olurum :)
  Yaz okuma şenliğinde 11. olup kitap kazanan şanslılardan biriyim :)
  Kitap dün elime geçti ve tekrar hem sana Pınarcığım hemde senin nezdinde Altın Kitaplara teşekkür ederim :)
  Tabiki bende varım.
  Gülay Cansever
  gulayakbal@hotmail.com
  http://gulaycansever.blogspot.com/

  Çok ama çok heyecanlıyım :)
  Bu arada geçen etkinlikten çok güzel arkadaşlar tanıdım inşallah bu seferde yine güzel arkadaşlıklar olur....
  Herkese başarılar...

  ReplyDelete
 4. Ben buna da katılmak istiyorum, bu seferki kategoriler ilk oyuna göre daha zor gibi ama kütüphane ve sahaf alışkanlığım olduğundan bir şekilde kotarırım diyorum :)

  Yalnız kendi kendime de bir zorluk çıkarmış oldum, 3 Kasım itibariyle zaten okuyor olduğum iki kitap var ve ikisi de bayağı kalın kitaplar (Bir Uzay Efsanesi'nin tek ciltlik baskısı ve Boş Koltuk) ve bunlar bitmeden bu oyuna başlamayacağım, bakalım bu sefer yetiştirebilecek miyim... Elimdeki kitapları bitirdikten sonra oyun için listemi oluşturmaya başlarım.

  sevilbayrak@windowslive.com e-posta adresim. (Bu arada bu oyunu daha zor bulmakla birlikte kategorileri nedense daha eğlenceli buldum, elinize sağlık.)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Şenlik kapsamındaki ilk kitabımı okumaya başladım, notlarımı da bu yazıda tutacağım: http://sweetieleaf.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

   Delete
 5. Sabırsızlıkla beklediğim etkinlik yeniden başlıyor:) Çok mutluyum.
  Uzun zamandır kütüphane üyeliği alayım, bir soluyayım, bi de Yaşar Kemal kitaplarını tarayayım diye niyetlenip duruyordum, sonunda kısmet olacak.
  Ayrıca bir hayli zor kategoriler ama süremiz de 4 ay olduğundan telaşlanmıyorum şimdilik. Düzenli bir okuma planı yaparsak tamamdır:)

  ReplyDelete
 6. Araştırmalara başladım:)
  Henüz vizyona girmemiş ama filmi çekilen kitap uyarlaması okusak olur mu?

  ReplyDelete
  Replies
  1. 3 Mart 2014'e kadar vizyona girecek ve izleyebileceksen neden olmasın?

   Delete
 7. Kategoriler gercekten de cok zor bence. Ilk kategori mesela benim icin sanki yapilamaz gibi duruyor yurt disinda yasayip zaten türkce kitaplara zor ulasirken. Neyse katilacagim bende. Sevgiler.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahucum Türkiye'deki yayın hakları Altın Kitaplar'da olan herhangi bir yazardan oku, onu da kabul ederim. İlk aklıma gelen yazarlar Stephen King, Agatha Christie, Robin Cook, Dan Brown...

   Delete
 8. Beni de alııın:D

  Ben de katılmak istiyorum bu kez listeyi toparlamaya başladım bile :)

  Mail: birgaripseyma@gmail.com

  ReplyDelete
 9. Kategoriler beni çok heyecanlandırdı :)
  hemen aklımda bir şeyler oluşmaya başladı ama hepsinin tamamlanması zaman alacak gibi duruyor...

  sevgiler...

  ReplyDelete
 10. Geçenki etkinliğe katılamamıştım ama bu sefer tekrardan olmasına çok sevindim.
  Tabii ki ben de varım :)
  yldz_.ayse@hotmail.com

  ReplyDelete
 11. Listemi hazırladım ^^
  http://maviucurum.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 12. geçen seferki okuma şenliğini kaçırdığım için üzülmüştüm, buna katılmak istiyorum.

  kitapların listesini hazırlamak bile ayrı heyecan verici.

  böyle bir etkinlik yaptığınız için teşekkürler.

  ReplyDelete
 13. Merhaba, dört gözle yeni listeyi bekliyordum. Bir kaç soru soracaktım sinemaya uyarlanan kitabı okurken aynı dönemde mi filmi izlenecek. Birde nobel alan yazarin nobel aldığı kitabı mı okunacak?
  Esenkalın.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nobel Edebiyat Ödülü kitaba değil yazara verilen bir ödül olduğundan (yayınevleri kitapların üzerine "Nobel Edebiyat Ödülü" yazarak okurları sanki o kitap ödülü almış gibi yanlış yönlendiriyor), Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmış bir yazarın herhangi bir kitabını okuyabilirsin.

   Delete
 14. Bende buralardayım yine. Heyecanla bekliyordum listeyi zaten. Ama bu kez daha zor olacak gibi. Okuma yazma öğrendiğim yılı araştırdım da şimdilik umutsuz vaka. Aramaya devam:))))

  saadetuslu@hotmail.com

  ReplyDelete
 15. ben de varıııım çok eğlenceli olacak :)
  hatice.caglar3@gmail.com

  ReplyDelete
 16. 2. etkinlikte çıtayı 1 değil bir kaç seviye yükseltmişiz :D Bende katılacağım tabi ki şimdiden kategorileri düşünmeye başladım. Yazımı da en kısa sürede yayınlarım blog da :D

  pnr-88@hotmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Beni bu yola sizler ittiniz :) Geçen etkinlikte o kadar çok kişi 2 ayda bitirdi kitapları. Gerçek kitap kurtları bitirebiliyor etkinliği nasıl olsa. Bakalım bu nasıl sonuçlanacak :)

   Delete
  2. http://colorful-book.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013-2014.html

   Zor oldu ama sonunda kitaplarımı seçtim (:

   Delete
  3. This comment has been removed by the author.

   Delete
 17. Kategoriler için kitapları belirleyemedim henüz. Bu link üzerinden güncellemelerimi yapacağım.
  http://hayaletkitaplar.blogspot.com/2013/11/ks-aylar-okuma-senligi.html
  Kategoriler harika güzel bir 4 ay bizi bekliyor:)

  ReplyDelete
 18. ben de katılıyorum...yayınladım ama henüz kitaplarımı belirlemedim zamanla güncelleyeceğim...

  http://sakuralarveben.blogspot.com/
  yosuncanuray@gmail.com

  ReplyDelete
 19. linki yanlış yolladım sanırım..tekrar yolluyorum
  http://sakuralarveben.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 20. Eksik kategorilerim olsa da şu anki okuma planım:http://kitapsiginagi.blogspot.com/2013/11/okuma-senligiks.html

  ReplyDelete
 21. Kitaplarımı seçtim bileee :)
  http://mormorfea.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013-kitaplarm-sectim.html bu adreste neler seçtiğim yazılı ama değişiklikler yapabilirim tabii zamanla...

  ReplyDelete
 22. Bu etkinliğe katılmayı ben de çok isterim :)

  ReplyDelete
 23. Ben de varım. Blogum Ebru'nun Kitap dünyası (ebrusbooks.blogspot.com)

  ReplyDelete
 24. e-postamı yazmayı unutmuşum. ebrug1971@yahoo.com

  ReplyDelete
 25. Ben de katılıyorum bitiremeyeceğimden korkuyorum ve listem hazır :)
  segeblog@gmail.com

  http://segesegese.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 26. Bu etkinlik kapsamındaki okuyacağımız kitap kategorilerini çok daha beğendim. Beni daha fazla heyecanlandırdı =) Sadece bir kategori beni düşündürdü.
  "14. Kategori (30 puan): Okuma yazmayı öğrendiğiniz yıl ilk kez yayınlanmış bir kitap okuyanlara." bunu nasıl bulacağım? Ayy bu zor işte.:(
  Geçen etkinlikte kitaplarımı çok çabuk belirlemiştim. Bu nedenle bir çok kez değişiklikte bulundum. Bu sefer ağır ağır , daha çok araştırarak belirleyeceğim.

  ReplyDelete
 27. çok zorlayacak gibi görünüyor ama çok eğlenceli. kesinlikle varım!
  meldauytun@galatasaray.net
  whereugonnasleeptonight.blogspot.com :)
  herkese iyi okumalar!

  ReplyDelete
 28. Ben varım gene. Ama kitapları toparlamam uzun surebilir:)) kaç gündür heyecanla bekledim kategorilerin açıklanmasını. Hadi bakalım hepimize kolay gelsin. ..

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://moriceninyeri.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013.html
   listem şimdilik bu ama bu linki güncellicem diğer kitapları da buldukça.

   mail adresim nurcinerden@yahoo.com

   Delete
 29. Ben katılıyorum tabii ki :)
  Yakında listemi yayınlarım sanıyorum.


  Gece.yuruyusu7012@f-gmail.com

  ReplyDelete
 30. Yaz okuma şenliğini kaçırdığım için çok üzülmüştüm... Dört gözle kış okuma şenliğini bekliyordum. Başlamasına çok sevindim. Kategoriler için kitap seçmek çok keyifli olacak sanırım :) Bu kez ben de varım. Listeyi en kısa zamanda belirleyeceğim.

  Sevgiler,
  gonca.blog@gmail.com

  ReplyDelete
 31. Bu kez ben de katılmak istiyorum, listemi de en geç yarın hazırlayacağım.

  birazsoylebirazboyle@gmail.com

  ReplyDelete
 32. Kitaplarımı henüz ayarlamadım ama ben de katılıyorum tabii ki :)

  ReplyDelete
 33. Nihayet listemi tamamladım. Tabi liste denirse :)
  http://sapyadasaman.blogspot.com/2013/11/ks-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 34. eğer sonradan caymazsa, bu sefer kardeşimle birlikte varım :) listeleri en yakın zamanda belirleriz. geçen etkinlik için belirlediğim (hatta aldığım) ancak okuyamadığım kitapları buradaki uygun kategorilere dahil etsem olur değil mi?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Elbette olur. Üstünüzde mahalle baskısı olsun diye hem sizi hem kardeşinizi ayrı ayrı ekledim listeye :)

   Delete
 35. Bir yazarın ilk eseri kategorisi çok güzel olmuş ama şöyle bir sıkıntı var: kaç tane yazara baktıysam ilk eserlerinin tarihleri konusunda farklı kaynaklarda farklı bilgiler var. Daha da kötüsü, büyük kısmının ilk eserlerinin 200 sayfadan az olması. Mesela Soljenitsin'in ilk eserini düşündüm buraya ama olmadı. Ama azmettim, bulacağım.

  Bir de geçen hafta başladığım Madame Bovary'yi Sahaflar Çarşısı'ndan almıştım. 1985 basımlı kitap, içim acıdı resmen onu bu yarışmaya dahil edemeyeceğim için.

  En kısa zamanda listemi hazırlayıp paylaşacağım. Çok yaşa pinuccia! :)

  ReplyDelete
 36. oldukça zorlu bir şenlik bizi bekliyor, hadi bakalım, kitaplarımı seçebilmek için bir hafta müsaade istiyorum, kütüphane üyeliği filan yapmam lazım :)(acaba eski kayıtlardan bulabilirler mi?)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zaman sizin. Aceleye gerek yok. Bu aşamada katılacağınızı bilmem yeterli. Bu ay içerisinde listeyi oluşturmanız benim işimi görür. Önemli olan kitapların en azından bir kısmını belirleyip bir an önce okumaya başlamak :)

   Delete
 37. ben de varım :) kategoriler çok eğlenceli

  ReplyDelete
 38. yazın yapılan etkinliğe katılamadığım için çok üzülmüştüm bu etkinlikte bende varım..

  kategoriler yaz'a göre çok daha güzel olmuş bence herşey yerli yerinde..

  listemde hazır..

  http://gevezekitapkurdu.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013-2014.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. her zaman ki gibi unutmuşum e-mail: gvzkitapkurdu@gmail.com

   Delete
 39. Merhaba,
  Ben de bu etkinliğe katılmak istiyorum.Çok değişik ve eğlenceli olmuş :)
  cekcenselen@gmail.com
  http://seleninevcilikhayati.blogspot.com/

  ReplyDelete
 40. merhaba, ben de uslanmaz bir okuyucu olduğum için mutlaka bu etkinlikte yer almalıyım :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://papyonburda.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kitaplarim.html

   Delete
 41. http://gulaycansever.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013-okuma-listesi.html
  Lİstem burada Pınar. Bir göz atarsan sevinirim. Herkese iyi okumalar....

  ReplyDelete
 42. bende varım nasipse yapabildiğim kadarı ile artık bakacağım duruma :D kpss belası sebebiyle belki arkadaşlarıma yetişemem ama bende bulunmak istiyorum bu güzel etkinlikte geçenkine katılmaya cesaret edememiştim umarım herşey benim için güzel olur hazır 9 kasımda doğum günümken böyle güzel birşeye katılayım dedim.

  disikurt44@gmail.com

  ayrıca kategorileri çok beğendim
  okuma planımı gün içinde atacağım inş

  ReplyDelete
 43. ben de katılmak istiyorum ve listemi belirlemeye çalışıyorum listemi www.kitaptelvini.blogspot.com adresinden yayınlarım birkaç güne netleşir

  ReplyDelete
 44. Etkinliğin başlamasına çoooook sevindim gerçekten.tabi ki bende varım işte listem:
  -Altın kitaplar romanı: Ateş etme İstanbul-Celil Oker (453 sayfa)
  -Kütüphane ya da sahaftan alınmış kitap: henüz karar veremedim biraz dolaşmam gerek :)
  -İsminde hayvan adı geçen kitap: Sinekli Bakkal-Halide Edip Adıvar / Can Yayınları (476 sayfa)
  -600 sayfadan uzun kitap: Empati- Adam Favver / April Yayıncılık (640 sayfa)
  -Nobel ödülü kazanmış bir yazarın kitabı: Masumiyet Müzesi-Orhan Pamuk / İletişim Yayınları (592 sayfa)
  -Türk edebiyatı klasiği: Kiralık Konak-Yakup Kadri Karaosmanoğlu / İletişim Yayınları (232 sayfa)
  -Hiç okumadığım bir ülke edebiyatından: Semerkant-Amin Maalouf / Yapı Kredi Yayınları (318 sayfa) (Lübnan)
  -Sinemaya uyarlanmış kitap: Angela'nın külleri-Frank McCourt / Epsilon yayınları (464 sayfa)
  - Kış mevsimine ilişkin kitap: Kar Kokusu-Ahmet Ümit / Doğan Kitap (261 sayfa)
  -Yasaklı Kitap: Baba ve Piç-Elif Şafak / Metis Yayınları (416 sayfa) (Türklüğe hakaret nedeniyle 2006 yılında yasaklanmış;sırf merakımdan okuyacağım)
  - Atatürk hakkında kitap: Çankaya-Falih Rıfkı Atay / Pozitif Yayıncılık (631 sayfa)
  -Yayınlanmış en az 5 kitabı olan bir yazarın ilk kitabı: Kurt Seyt ve Shura-Nermin Bezmen / PMR Yayınları (520 sayfa)
  -Biyografi: Füreya-Ayşe Kulin / Everest Yayınları (424 sayfa)
  -Okuma yazmayı öğrendiğim yılda (1987) ilk kez yayınlanmış kitap: Saraydan Sürgüne-Kenize Murad / Everest Yayınları (597 sayfa)(Fransa'da 1987 yılında yayınlanmış ülkemizde ise 2002 senesinde)
  -Aynı seriden 3 kitap: İnce Memed serisi-Yaşar Kemal / Yapı Kredi Yayınları (1. kitap 436 sayfa,2. kitap:459 sayfa, 3. kitap:629 sayfa

  ReplyDelete
 45. Simdilik tam degil ama bir liste olusturdum sonunda. Sevgiler http://blog.ahukader.de/2013/11/okuma-senligi-kis-2013.html ahukader@gmail.com

  ReplyDelete
 46. http://annembenvekizlarim.blogspot.com/2013/11/evet-yeni-okuma-senligi-baslyor-umarn.html

  ReplyDelete
 47. Ben de katılıyorum ama listem eksik. Bu şekilde listeyi bildirsem olanlarla başlasam oluyor mu?

  ReplyDelete
 48. Henüz listem hazır değil ama bugün içerisinde hazırlarım :)
  http://tardismsdt.blogspot.com/

  ReplyDelete
 49. Bu arada blogum mavininguncesi.blogspot.com e mail hunerlikiz@gmail.com

  ReplyDelete
 50. Merhaba öncelikle çok güzel bir iş yapıyorsunuz.Tebrik ederim ama geçen yaz şenliğinden haberim yoktu konu hakkında çok fazla bir bilgim yok.Dolayısıyla listeyi nereye oluşturacağız,kitapların okunup okunmadığı nasıl kontrol edilecek gibi daha kapsamlı bilgi verirseniz çok mutlu olurum ve etkinliğe katılmak istiyorum.mail adresim renkldnym@gmail.com

  ReplyDelete
 51. Etkinlikle ilgili duyurum ve listem bu linktedir
  mavininguncesi.blogspot.com/2013/11/pinucciann-kitaplar.html?m=0
  Listede eksikler var ama tamamlanacak :)
  Herkese iyi okumalar

  ReplyDelete
 52. Resmen daha yaz okuma şenliğinin güncellemelerini yapamadım, yenisini yapmışsın :D ellerine sağlık en kısa sürede katılacağım ve diğerini de listeleyeceğim :D

  ReplyDelete
 53. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 54. Kitapların çoğunu belirlerdim. Umarım güzel bir 4 ay geçer :)
  http://tardismsdt.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-3-kasim-2013-3-mart.html

  ReplyDelete
 55. Ben de katılıyorum. Listemi tam olarak hazırladığımda paylaşacağım. Herkese iyi okumalar.

  ReplyDelete
 56. Öncekine katılamadığım için çok üzülmüştüm, bu kez varım :) Listemi en kısa sürede hazırlayıp blogumda yayınlayacağım. Mail adresim: mrslovetttt@gmail.com

  ReplyDelete
 57. merhaba ben de katılmak istiyorum. listemi hazırladım bile, birkaç eksik kaldı sadece. http://eyireltia.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013-kitaplarm.html
  eyireltia@gmail.com

  ReplyDelete
 58. 3 kategori eksik ama onları da zamanla tamamlarım, benim listem budur;

  http://aylakmadame.blogspot.com/2013/11/ks-okuma-senligi-etkinligi-2013.html

  ReplyDelete
 59. Elbette ben de varım ve mutlaka birinci olmalıyım :)
  Listemi haırlayınca blogumda duyuracağım.
  Kitaplarımı araştıyorum. Mailim : esra_ebru_46@hotmail.com

  ReplyDelete
 60. Bende blog yok ama katılırım tabi ki =) Mail adresim olgunaltay@gmail.com =) Herkese iyi okumalar diliyorum.

  ReplyDelete
 61. 12. Kategori ilk roman mı ilk kitap mı?

  ReplyDelete
 62. Ben de diğer tüm kitap kurtları gibi bu etkinliğe katılmak istiyoorum :)) Listem daha tam belli değil, okudukça sana mail atsak olur mu? Mesela ben yasaklanmış kitap okudum: şu' diyerek tek tek değil tabi ama ayda bir kendimiz güncellesek sana mail atsak olur mu? ben çünkü önceden tasarlayarak değil bulunca okuyorum.Ama olmaz derseniz de beni hibir kuvvet caydıramaz...
  hasibecengizkarakuzu@gmail.com
  hasibecengiz.blogspot.com ( Ebisah'ın Dünyası)

  ReplyDelete
 63. Katılmak istiyorum. Listem yolda :)

  e-posta: anoktanur@hotmail.com

  ReplyDelete
 64. En zoru ve en çok puan veren kategoriyle başlıyorum okumaya :) 15. Kategori: Tolstoy Anna Karenina :) hadi hayırlısı :)
  mavininguncesi.blogspot.com

  ReplyDelete
 65. Bende katılmak istiyorum yine, belki yazdaki gibi performans sergileyemem ama olsun yine de hep beraber okumak daha zevkli oluyor benim için :)
  Okudukça şekillendirmeyi düşünüyorum listemi bu sefer
  Mail adresim zeytin.cekirdek89@gmail.com

  ReplyDelete
 66. Ben de geldim.
  http://beyazkitaplik.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html
  afdmrw@gmail.com

  ReplyDelete
 67. listemi tamamladım:
  http://pamukprensesvecuceleri.blogspot.com/2013/11/yeni-okuma-senligi-baslasn.html
  bu da kardeşim Erhan'ın listesi (bu arada liste tamamlamada o benden daha hızlı çıktı) :
  http://pamukprensesvecuceleri.blogspot.com/2013/11/yeni-okuma-senligi-baslasn-2.html
  mail adresim: didemkirkkulac@gmail.com

  herkese keyifli okumalar dilerim:)

  ReplyDelete
 68. Bende katılmak istiyorum. Şimdiden iki gün gecikmişim ama iyi bir okuyucuyumdur. Bloğumda listemi tamamladıktan sonra linkini de paylaşacağım. www.gizlileylak.blogspot.com

  ReplyDelete
 69. Pınar merhaba....Bazı yazarlar şiir, hikaye, roman pek çok alanda eserleri var. İlk kitabı derken ilk roman olur mu????
  Listemi mümkün olduğunca elimde hazırda okunmayı bekleyen kitaplardan oluşturmak için bu soruyu sordum.....Hababam sınıfı Rıfat Ilgaz'ın ilk romanıymış ama daha önce şiir ve hikayeleri var....

  ReplyDelete
 70. http://adadenizi.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi.html

  Eksikleri var birazcık ama.....

  ReplyDelete
 71. Bu şenlik beni çok heyecanlandırdı. E-mail adresim benimasksayfam@gmail.com ve bloğumda yayınladığım kitaplarımın listesi burada... http://gizlileylak.blogspot.com/2013/11/pinucciann-kitaplar-blogunun-baslattg.html Çok teşekkürler şimdiden...

  ReplyDelete
 72. Ben de katılacağım, sınavlarım yaklaştığı için bu sıralar kitaplarla daha bir içli dışlıyım :) Yaz etkinliğinden daha iyi bir performans göstereceğime inanıyorum. Araştırmalar başlasın!

  ReplyDelete
 73. (E-mailimi eklemeyi unutmuşum)

  Merhaba,
  Etkinliğinize ben de katılmak isterim. Yazın kaçırmıştım, şimdi tekrar düzenlemenize çok sevindim.
  Listemi tamamlayınca bloğumda da duyuracağım (http://www.morbalkon.blogspot.com/).
  E-mail adresim morbalkon@gmail.com
  Sevgiler

  ReplyDelete
 74. Ben de katılıyorum listemi yayınladım http://adamolmakistemiyorum.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013-kitaplarm.html. Mail adresim adamolmakistemiyorum@gmail.com.

  ReplyDelete
 75. listemi hazırlamam sadece dakikalar aldı diyebilirim; öyle de hevesli öyle de heyecanlıyım :)
  okumayı bekleyen kitaplarım, okumayı istediğim kitaplar, belki yeni tatlar/tarzlar hepsini koydum biraz biraz. Emeğine sağlık :) goncconder@gmail.com
  sudanaforozbalik.blogspot.com

  ReplyDelete
 76. Okuma şenliğine ben de katılmak istiyorum.. Listem hazır gibi.. mail adresim krebyale@hotmail.com

  ReplyDelete
 77. Ben de katiliyorum :) listeyi hazirladigim zaman ayrica bilgilendirme yaparim. Cok guzel bir etkinlik, cok tesekkurler :))

  kitapcikedisi@gmail.com
  kitapcininkedisi.blogspot.com

  ReplyDelete
 78. Okuma listem de hazır, elbette çok değişecek ama olsun :)
  http://kitapnot.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 79. Mis gibin de listemi yazdım hemen :)
  http://sudanaforozbalik.blogspot.com/2013/11/okunacak-seyler-var-yuzumden-once.html

  ReplyDelete
 80. Ne kadar okuyabilirim bu etkinlikte bilemiyorum ama katılmadan da geçemeyeceğim :)
  anjelikadicko@hotmail.com
  http://www.vikitap.com/profil/angel-elika-172632

  ReplyDelete
 81. Etkinliğe anne transferi yaptım:) Yorumlaması için ikna edebilirsem, Yazar Ayları için de tavlayacağım. Annemin listesi de şöyle:
  http://hayaletkitaplar.blogspot.com/2013/11/ks-aylar-okuma-senligi-kitap-kurdu.html
  Listesini bu link üzerinden güncelleyeceğim.

  ReplyDelete
 82. Bensiz olmaz :)) Yarın duyurumu yapmaya çalışırım :)

  asabibakire.blogspot.com

  ReplyDelete
 83. Katogorileri büyük bir heyecanla bekledik. Pazar akşamından beri kitap seçimimizi yapıyoruz. Kızım Beste ile katılıyoruz.

  ReplyDelete
 84. ben de katılmak istiyorum :) listemi oluşturacağım hemen :)

  ReplyDelete
 85. Ben de katılıyorum tabii ki :)

  http://donerayranuclira.blogspot.com/

  ReplyDelete
 86. bu etkınlıgının yaz versıyonuna da katıldım o zaman her ay şunu okudum diye puan hesaplamamıştım.Kış etkinliğinde umarım bunu göz ardı etmeyeceğim bende varım :)
  Gülen solmaz
  gulen.solmazzz@hotmail.com
  kitapsarayii.blogspot.com

  ReplyDelete
 87. Pınarcım etkinlik yine çok güzel gözüküyor ama bu sefer uzaktan izleyeceğim =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ama ama neden? Sensiz olmaz ki... "Önemli olan katılmaktı dersin" en kötü.

   Delete
  2. Baskı yaparsak katılma ihtimalin varsa çok fena duygu sömürüsü yapabilirim?

   Delete
  3. Duygularımı sömürmeyin, alıp henüz okuyamadığım yığınla kitap bu etkinliği tamamlamaya yetecek gibiyse, bi liste yapıp katılırım. Haftasonu bakmam gerekiyor =)

   Delete
  4. Haftasonu bitiyor. Baktın mı, baktın mı?!?

   Delete
 88. ben de varım
  Hmen liste çalışmalarına başladım bile

  ReplyDelete
 89. bende varım listemi de yaptım blogum da stylopunk.blogspot.com :) iyi günler efendim :)

  ReplyDelete
 90. ben de varım:) heryerdenherseydenn.blogspot.com listemi hazıladığımda blogumda yayınlayacağım mailim aylinatilgann@gmail.com

  ReplyDelete
 91. http://aylininannesi.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013.html

  ReplyDelete
 92. Merhaba :)
  Ben de dahil olmak istiyorum. Listemi oluşturunca mail ile iletirim.
  gamzekat@hotmail.com

  ReplyDelete
 93. Kitap listemi yazdım ve yayınladım işte linki http://kitaptelvini.blogspot.com/2013/11/kitap-okuma-senligine-katildim.html bazı kategoriler bellideğil zamanla belli olur. Maddi durumuma ve iş yoğunluğuma göre süresi belli olmaz. Etkinliği bitirebilmeyi umuyorum.

  ReplyDelete
 94. Nihayet listemi hazırlamış bulunuyorum: http://rekursifdusunce.blogspot.com/2013/11/azmettim-bu-ks-da-okuyacagm.html

  ReplyDelete
 95. Sınavlar biter bitmez listemi hazırladım, hazır ve nazırım.
  http://cokkitapazzaman.wordpress.com/2013/11/07/okuma-senligi-kis-2013/

  ReplyDelete
 96. http://kitaptelvini.blogspot.com/2013/11/kitap-okuma-senligine-katildim.html listemin hazır oladuğu kadarını yayınladım.

  ReplyDelete
 97. Daha önce de katılmak isteyip bir türlü katılamamış biri olarak bu etkinliğe çok sevindim! Kitap okuma şenliği için çok teşekkür ediyorum ve ben de katılıyorum. Listemi henüz oluşturamadım; oluşturduğumda
  http://vonali.blogspot.com/2013/11/kitap-okuma-senligi-ks-2013e-katlyorum.html
  linkinden ulaşabilirsiniz.
  mail adresim: ernurbelen@hotmail.com

  ReplyDelete
 98. Merhaba. Bu etkinliğe ben de katılmak istiyorum. Ne kadar başarılı olurum bilmiyorum, önemli olan katılmak diyorum. Ama bir sorum olacak. Herhangi bir kategoriye uyan, temin edemediğim bir kitap eğer kitaplığımda varsa, tekrar okumak suretiyle kabul edilir mi? Cevabınıza göre listemi düzenleyip, önümüzdeki bir kaç gün içinde yayınlayacağım.
  http://kalemimden-yazilar.blogspot.com/
  mail adresim: kirmaci6675@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Elbette kabul edilir. Kitapları ilk kez okuyor olmak gibi bir şart yok.

   Delete
  2. Merhaba. Listemi hazırladım ama hala eksik ve kesin olmayan kitaplar var. Son halini en kısa zamanda yayınlayacağım.
   http://kalemimden-yazilar.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

   Delete
 99. Ben de katılmak istiyorum.. Listemi hazırladım :)
  http://suzangia.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  e-mail adresim : suzan_agac@hotmail.com

  ReplyDelete
 100. Etkinliğe ben de katılmak isterim, zira kitap okumak için şu sıralar bi yaptırım gücüne ihtiyacım var:)
  Liste hazır olunca blogta yer alır muhtemelen:)
  helloradiooo@gmail.com

  ReplyDelete
 101. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 102. Listemi Yayınladım.İlk kategoriden de başladım.10 Puanım cep de :) Listemdeki kitaplar ve katıldığım kategoriler için http://seleninevcilikhayati.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-listesi.html ' a bakabilirsiniz :)
  Eksik kalanlar tamamlanmaya çalışacak :)

  ReplyDelete
 103. Listemi en kısa sürede hazırlayacağımı bildirmek isterim.Ben de varım! mail : ozlem_qz@hotmail.com

  ReplyDelete
 104. http://aylininannesi.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013.html ekleme: 1: dan brown-cehennem

  ReplyDelete
 105. Listem hazır :) http://slnnn.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 106. http://heryerdenherseydenn.blogspot.com/2013/11/pinucciasbooks-kitap-senligine-katldm.html listemi hazırlamaya başladım güncellemeri burdan yapacağım :)

  ReplyDelete
 107. Merhabalar ben de varııımmmm! Fakat listem henüz hazır değil yoğunluktan : ( istediğimiz kategoriden başlayabiliyor muyuz? Mail adresim pelindugan@gmail.com

  ReplyDelete
 108. Listem hazır :)

  http://asabibakire.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Listemi güncelledim , epey değiştirdim. Filmi olan kitaplar kategorisi için suç ve Ceza yazdım. P. Dumala 'nın animasyonunu izleyeceğim , olur mu şekerim ?

   Delete
  2. Yine ben ilk sorumla beraber buna da cevap verirsem çok sevinirim. Uygun değillerse başka kitaplar bulmalıyım. Bir kategorim eksik zaten:( Demet Altınyeleklioğlu'nun yazdığı Hürrem biyografi kategorisine uyar mı? Ben biraz kurgulanmış biyografi diye düşündüm. Sevgili Kitap Notları 'da tarihi roman / kurgu değil mi ? diye sorunca , sana bir danışayım dedim.

   Delete
  3. Bu iki tanecik soruma 23-24 kasımdan önce cevap verirsen çok sevinirim tatlım , bir kitap alışverişi yapmak üzereyim :)

   Delete
  4. Hürrem'in ben de tarihi kurgu olduğunu düşünüyorum. Diğer katılımcıların listelerine bir bak istersen yeni bir kitap bulmak için. Suç ve Ceza da sıkıntı yok.

   Delete
  5. Tamam tatlım , kitabı incelemeden yazmıştım :) Hemen değiştiriyorum :)

   Delete
 109. Yaz okuma şenliğinden haberim yoktu. Kış okuma şenliğine ben de katılmak isterim. :) Listemi de hazırladım, birazdan yollayacağım. Böyle güzel bir etkinlik oluşturduğunuz için teşekkürler :) Sevgiler... E-posta adresim: iremmmg@hotmail.com

  ReplyDelete
 110. Kış okuma şenliğine bende katıldım.Bu etkinlik için teşekkürler öncekine katılamamıştım:(.Listem hazır.Ama değişebilecek kategoriler mevcut. 4 ay bazılarına uzun bazılarına kısa gelecek neyse yetiştirebilenler araya başka kitaplar sığdırsın artık.Tekrar teşekkürler bol okumalı günler:) arkeoloji_16@hotmail.com

  ReplyDelete
 111. hemen liste yapıyorum :D nilepsu@gmail.com

  ReplyDelete
 112. Merhaba, Uzun zamandır okumayı düşündüğüm bir kitaptı; "Dondurulmuş Şeftaliler" kitabı... 9.Kategori Kış teması için uygun olur mu ? Emin olamadım...

  ReplyDelete
 113. İşte listem :)
  http://dusuncesizlikler.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013.html

  ReplyDelete
 114. Bende listemi mail attın, kontrol edebilir misiniz?

  ReplyDelete
 115. öncekine katılamadığım için çok üzülmüştüm ama bu seferkinde bende varım :D hemen liste hazırlamam lazım ..

  ReplyDelete
  Replies
  1. mail adresimi vermeyi unutmuşum : beyaz.whovian@gmail.com

   Delete
 116. Imm ben bir şey sorucam 12. kategori için orjinal dilinde 11 kitabı olan ancak Türkçe'ye çevrilmiş tek kitabı olan yazarın, o kitabı sayılır mı?

  ReplyDelete
 117. Merhaba,
  ben de katılmak istiyorum :)
  Blogum: http://kahvekokulukitap.blogspot.com/
  mail: tgcylz@hotmail.com
  Listemi yarın yayınlayacağım.^-^
  sevgiler.

  ReplyDelete
 118. Bende varım şenlikte bu sefer :D Katagorileri okurken aklımda az çok belirledim bir şeyler :D Hadi hayırlısı, en ilgi çekici olanı yasaklanmış kitaplar olmuş. Listeyi kontrol ettim de bu da mı listede dediğim bir çok kitap var :) en kısa sürede listemi hazırlayıp blogta da duyururum artık :D

  ReplyDelete
 119. Ben de katılıyorum ama listemi henüz hazırlayamadım. En kısa zamanda hazır olacağım.

  ReplyDelete
 120. Listem : http://kayipfeslegen.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 121. Neden olmasın diyorum :) iyi bir planlama yapmam gerek galiba...belki vakit bulursam bloguma dönüşte yaparım bu bahaneyle :) mail: serapbicakci _81@hotmail.com

  ReplyDelete
 122. Pınarcığım, etkinlikte yine varım. İstanbul'dan yeni geldim. Kitaplarımı duyurmam bir kaç günümü alacak. Sanıyorum bir sorun olmaz.

  ReplyDelete
 123. geçen seferkini alnımın akıyla tamamlasam da bu sefer bitiremeyeceğim galiba etkinliği olsun gene de katılıp desteklemek hoş olacak : )

  ReplyDelete
 124. Etkinliğe büyük bir heyecanla ben de katılıyorum. Bakalım kaç kitap okuyabileceğim. :) Bu da listem: http://yaziodasindayolculuklar.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 125. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 126. ben de katılamak istiyorum :) Listemi tamamlayınca hemen göndereceğim :)
  haziran13@gmail.com

  ReplyDelete
 127. Ben de katılıyorumm. :))

  ebru.ergene91@gmail.com

  ReplyDelete
 128. merhabalar:)en kisa zamanda listemi hazirlayip ben de katilmak istiyorum araniza..
  sevgiler.

  ReplyDelete
 129. Yaz etkinliğine katılmaya geç kalmış çok üzülmüştüm , iyi ki kış etkinliği de olmuş ^^
  petreous@hotmail.com
  Bu da listem ; http://ruyakitaplik.blogspot.com/2013/11/okuma-etkinligi-kis-2012.html

  ReplyDelete
 130. Merhabalar boyle guzel keyifli bir etkinligi biraz gec gormenin uzuntusunu duyuyorum ama neyse ki cok da gec kalmamisim :) ben de katilmak istiyorum blogum var ama daha cok instagram kullaniyorum listemi hazirlayip ordan paylasmam yeterli mi yoksa mail mi atmaliyim ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhaba. Mail atmanız yeterli ama #kisokumasenligi2013 altında instagramda da paylaşırsanız mutlu oluruz :)

   Delete
 131. Merhabalar,

  Etkinliğinize ben de katılmak isterim.

  Hepinize kolay gelsin :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhabalar listemi de yeni bloguma ekledim. Okuduğum kitapları paylaşmaya çalışacağım :)http://mutluydum.blogspot.com/2013/11/kitap-kitap-kitap.html

   İyi okumalar

   Delete
 132. Etkinlik başlamış ama ben de geç görenlerdenim. Listemi ben de bu hafta içerisinde blogum da paylaşmayı düşünüyorum. Yeterli olur sanırım. Yine de ulaşmak için mailimi bırakayım ceyekam@gmail.com

  ReplyDelete
 133. Sormak istediğim bir konu var. Ahmet Ümit'ten cep boy bir kitap okuyunca fark ettim. Sayfa sayısını cep boy üzerinden mi yazacağız yoksa kitabın orjinal sayfa sayısını mı hesaplayacağız? Okuduğum kitabın orjinal ebatlarındaki sayfa sayısıyla cep boyu arasında neredeyse 200 sayfalık bir fark mevcut da.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cep boy okuyorsan onunkini yaz. Kim hangi boy okuyor kontrol etmem sanırım imkansız gibi bir şey bu sefer :)

   Delete
 134. Merhaba etkinliği düşük performans gösterecek olsam bile katılma kararı aldım kim bilir son ayda toparlarım belki güzel etkinliklerinden mahrum kalmak istemiyorum :) Ayrıca kategorilerin sadece bir kaç tanesi iççin uygun kitabım var şimdilik o yüzden listemi şimdi yayınlamasam sorun olmaz diye umuyorum :)

  ReplyDelete
 135. şekerim benide listeye al bu sefer daha başarılı olmak için çabalıyorum
  sevgiler.
  ♥NK

  ReplyDelete
 136. Ben de katıldım. Listem; http://kitaplarvenotlar.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  email: kitapkurdu7@gmail.com

  ReplyDelete
 137. Listem :) http://birazsoylebirazboyle.blogspot.com/2013/11/ks-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 138. Merhaba :) Bende Varım! En kısa zamanda listemi hazırlayıp yorum olarak bırakacağım linki. Herkese keyifli okumalar dilerim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Listemde işte burada :) http://kardanadamlarvekumdankaleler.blogspot.com/2013/11/okuma-senligiks-2013.html#.UoE_IRxgQ6w

   Delete
 139. bu sefer tamamlayamayacağım gibi gözükse de duyuruyorum etkinliği çok çok katılım olsun : ) mine.tozanlioglu@yahoo.com.tr

  ReplyDelete
 140. Listem: http://kardanadamlarvekumdankaleler.blogspot.com/2013/11/okuma-senligiks-2013.html#.UoFDIxxgQ6w
  Mailim: dilarartar@gmail.com

  ReplyDelete
 141. Listem tamam. iş artık okumaya gelmiştir. Listemi incelemek isterseniz linki veriyorum.

  http://kitaplarlabeslenmek.blogspot.com/


  tüm katılımcılara keyifli okumalar diliyorum.

  ReplyDelete
 142. henüz listemi hazırlamadım ama etkinliği hemen duyurmak istiyorum. en kısa sürede listemi hazırlayıp sizinle paylaşacağım. herkese keyifli okumalar diliyorum.

  ReplyDelete
 143. Şah-Rû nickinde bir arkadaş da katılmak istiyor vikitap profili şu, http://www.vikitap.com/profil/Sah-Ru-213756 Ama blogu olmadığı için yorum bırakamıyor. Mail atmış ama dönüş olmamış, listesini nasıl iletsin ne şekilde iletişim kurabilir. Size sormayı istediği hususlarda var.
  İlginize şimdiden teşekkürler.
  Sevgilerimle Eral

  ReplyDelete
 144. Atraversiyamo bebeyim
  cerenzuhalkaratas@gmail.com

  ReplyDelete
 145. İŞTE BENİM LİSTEMDE BURADA http://uykusuzbalik.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-kis-2013-kitap-listem.html

  ReplyDelete
 146. bende katılmak istiyorum..listem hazırlanma aşamadında henüz :) mail adresim dyg_yuxel_34@hotmail.com

  instagram : feelingyd9

  ReplyDelete
 147. Ne zamandır yapıcam yapıcam okul yüzünden bir türlü zaman bulup da yazamadım. Ama hala eksiklerim var onlarda tamamlanır inşallah :) Bu da listem http://nevrotiktanrica.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html inşallah beğenirsiniz :)

  ReplyDelete
 148. Listemi paylaştığım anda geldim, ben de ben de ben de!
  http://golgelerikovalamak.blogspot.com/2013/11/ks-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 149. Selam. Listemde değişiklik yaptım. İşte yeni listem.
  http://kalemimden-yazilar.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi-ks-2013.html

  ReplyDelete
 150. İki sorum var.
  İlki Charlotte Bronte Cinayetleri-James Tully biyografi roman olarak geçiyor. 13. Kategoriye ygn olur mu?

  Bir de Yağmur Sonrası adlı kitabım kış temalı sayılabilir mi? Kışın yağmur da yağar,olabilir diye düşünüyorum?

  ReplyDelete
 151. Çoook güzel bir etkinlik. Bende katılmak istiyorum. Hemen gidip liste hazırlıyorum. :)
  Mail: subetul@hotmail.com

  ReplyDelete
 152. listemi hazırladım:) http://yagmurlugunler1.blogspot.com/2013/11/okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 153. merhabalar listem hazır sayılır :) mail adresi dlekkse@gmail.com .. bu arada instagram hesabım dilekizaruuss

  ReplyDelete
 154. Ben listemi çoktan yaptım ama yorum bırakmayı unutmuşum :D Neyse ki aklıma geldi :D İşte benim okuma listem :) http://okuryazar15.blogspot.com/2013/11/pinnuciann-kitaplar-ks-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 155. Listemi hazırladım, blogumda yayınladım :) http://kitapcininkedisi.blogspot.com/2013/11/pinucciann-2013-ks-okuma-senligi-icin.html kitapcikedisi@gmail.com

  ReplyDelete
 156. Okuma listemi hazırlamak için zaman gerek ama katılacağım :) :)

  ReplyDelete
 157. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
  Replies
  1. ben de varım, yanlış link koymuşum onu düzelttim :)
   http://kitapbocegim.blogspot.com/2013/11/ks-okuma-senligi.html

   Delete
 158. Sanırım katılacağım :) Listemi bu hatfa sonuna kadar hazırlayacağım :)

  ReplyDelete
 159. Derslerimin yoğunluğuna rağmen ben de katılmak istiyoruuum :) Listemi yaptım fakat bazı boşluklar var onları da kütüphane ve arkadaşlarımın kitaplıkları yardımıyla en kısa sürede doldurmaya çalışacağım. Okul-ev-dershane koşuşturmam arasında ne kadar başarılı olurum bilmiyorum ama beni de eklerseniz çok sevinirim :)) listem ---> http://aybiik.blogspot.com/2013/11/senlik-varms.html

  ReplyDelete
 160. Çok ilgimi çekti, birazcık geç kalmışım ama olsun, önemli olan okumak :))) beni de yazarsınız, kategorimi bu haftasonu oluşturacağım sevgiler

  http://mahrem-i-esrar.blogspot.com/

  ReplyDelete