Mar 15, 2014

OKUMA ŞENLİĞİ | BAHAR 2014


Kış Okuma Şenliği'nin bittiği gün sormaya başladı pek çoğunuz Bahar Okuma Şenliği'nin zamanını. Tarihi çok önceden 15 Mart diye belirlemiştim ama bu hafta öyle zor bir haftaydı ki benim ve pek çoğumuz için daha erken başlatamazdım bu etkinliği. Geçen Haziran'dan bu yana yiten canların anısına logomuza bu iki kuşu ekledik. Mekanları cennet olsun...

Kış Okuma Şenliği daha uzun ve kategorileri zor bir şenlikti. Yaz Okuma Şenliği de öyle olacak ama bahar aylarını daha rahat geçirelim istedim. Bu nedenle kategorilerin edebiyat türleri arasındaki zenginliğini arttırırken kuralları biraz esnettim.

Kurallara geçmeden önce iki konuya değinmek istiyorum.

Öncelikle gerçekten okuma niyeti olmayanların şenliğe katılmamalarını rica ediyorum. Geçen şenlikte katılacağını bildirip bir daha hiç sesi çıkmayan çok katılımcımız vardı. Bu durum yok yere listeyi uzatıp, benim liste takibimi zorlaştırmaktan öte bir işe yaramıyor. Biraz duyarlılık lütfen.

İkinci konu ise blogu olmayan katılımcılarla ilgili. Şenliğimiz artık o kadar geniş bir kitle tarafından takip ediliyor ki daha önceki şenliklerde olduğu gibi bu şenlikte de benim blogu olmayan katılımcıların okuma listelerini yayınlamam artık çok zor. Blogu olan diğer katılımcıların blogu olmayan katılımcıların listelerinin yayınlanmasında yardımcı olmalarını rica ediyorum.

İşte kurallar ve kategoriler:

Kurallar:
 • Etkinlik bugün başlıyor ve 15 Haziran 2014’te sona erecek. (15 Mart’tan önce başladığınız veya 15 Haziran’dan sonra bitirdiğiniz kitaplar kapsam dışı kalacak. Tarihlere dikkat!)
 • Etkinliğe 15 Mart 2014 – 15 Haziran 2014 tarihleri arasında canınızın istediği vakitte katılabilirsiniz.
 • Okuduğunuz her bir kitabı aşağıdaki kategorilerden sadece birine saydırabiliyorsunuz. Ancak, etkinlik devam ederken kategoriler arası okuduğunuz kitapların yerlerini değiştirebilirsiniz.
 • Yapılabilecek en yüksek skor 3 ay içinde 12 kategori için toplam en az 12 kitabı okuyarak 250 puan almak. 
 • Bir kategori için birden fazla kitap okuyarak daha fazla puan kazanamazsınız. Örneğin Rus edebiyatından bir kitap okuyanlar 25 puan kazanacak ama Rus edebiyatından iki kitap okuyan 50 puan kazanamayacak. 
 • Bir kitabı birden fazla kategoriye saydıramazsınız. Örneğin adında bir çiçek adı geçen bir şiir kitabı okuyup 15+20=35 puan kazanamazsınız. Ya 15 puan kazanırsınız ya da 20 puan. Tercih size kalmış.
 • Katılmak için blogunuzun olması veya okunan kitapların yorumlanması zorunlu değil. Katılmak isteyen herkesin buraya yorum bırakması gerekiyor. Blogu olan katılımcılar bloglarında, blogu olmayan katılımcılar da blogu olan katılımcılarla iletişime geçerek hangi kategori için hangi kitapları okumayı planladıklarını duyurabilirler. 
 • Her ayın 15'inde bir yayın yaparak kimin ne okuduğunu soracağım ve sıralamaları buradan duyuracağım. O yayınımın altına yorum bırakarak hangi kitapları okuyarak kaç puana ulaştığınızı bildirebilirsiniz.
Kategoriler: 

1. Kategori (10 puan): Tavsiyelerine güvendiği birinin önerdiği bir kitabı okuyanlara (En az 200 sayfa).
Aslında bu kategori canının istediği herhangi bir kitap okuyanlara kategorisi olacaktı ama sonradan düşündüm de okunacak o kadar çok kitap var ki... Bu kitapları da (özellikle de seveceklerimizi) her zaman kendimizin bulup çıkarması olanaksız. Bu nedenle bu kategoriyi yarattım.
Benim tavsiyelerimi sevenlere de birkaç kitap önereyim bu vesileyle: Gün Olur Asra Bedel / Cengiz Aytmatov, Yokyer / Neil Gaiman, Kar Çiçeği ve Sırlar Yelpazesi / Lisa See, Cesur Yeni Dünya / Aldous Huxley, Kaplanın Karısı / Téa Obrecht, Antilop ve Flurya / Margaret Atwood, Middlesex / Jeffrey Eugenides, Çöl Çiçeği / Waris Dirie.

2. Kategori (15 puan): Bir şiir kitabı okuyanlara (Sayfa sınırlaması yok).
Ben şiir okuma özürlü bir insanım. Böyle birisi okuduğunda çok hoşuma gider ama kendim şiir kitabı okumayı beceremem. Bu nedenle göz ardı ettiğim bir kategoriydi bu kategori. Hatırlatan kitap kurtlarına çok teşekkürler.

3. Kategori (15 puan): Herhangi bir edebiyat ödülü kazanmış bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
Doğrudan kitaplara verilen o kadar çok edebiyat ödülü var ki. Benim ilk aklıma gelenler Pulitzer, Man Booker's, Yunus Nadi, Hugo, Nebula, Goncourt, Sedat Simavi. Bu kategoride seçtiğiniz kitabı belirtirken hangi yıl, hangi ödülü aldığını belirtmeyi unutmayın lütfen. Bir de Nobel gibi kitaba değil de doğrudan yazara verilen ödüller kapsam dışı.

4. Kategori (15 puan): Bir öykü kitabı okuyanlara (Sayfa sınırlaması yok).
Geçen şenliğin katılımcılarından sevgili Deniz'in güzel önerisi.

5. Kategori (20 puan): Adında bir çiçek adı olan veya "çiçek" sözcüğü geçen bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
Şenliğin adı bahar şenliği, çiçeksiz bahar olur mu, olmaz. O zaman çiçeksiz bahar şenliği de olmaz :)

6. Kategori (20 puan): Şimdiye kadar hiç bir kitabını okumadığı bir kadın yazardan bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
İki şenliktir okunan kitaplara baktığımda erkek yazarların daha çok tercih edildiğini gördüm. Bu kategori de bu vesileyle aklıma geldi. Bu kategoride edebi tür sınırlaması yok. İster roman okuyun, ister anı, ister (oto)biyografi, ister öykü. Tercih size kalmış.

7. Kategori (20 puan): İlk kitabı 2010 yılında veya daha sonrası yıllarda çıkmış bir yazardan bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
Geçen şenliğin katılımcılarından sevgili Neslihan'ın güzel önerisi. Yeni yazarları keşfetmek, tanımak için güzel bir fırsat.

8. Kategori (20 puan): Sinemaya uyarlanmış bir kitabı okuyup filmini izleyenlere (En az 200 sayfa).
Geçen şenliğin en sevilen kategorilerinden biriydi. Hal böyle olunca bu şenlikte de olsun istedim.

9. Kategori (20 puan): Kütüphanesinde en uzun süredir okunmayı bekleyen o kitabı okuyanlara (En az 200 sayfa).
Benim gibi evdeki okunacak kitaplar kulesi sürekli uzayanlar için güzel bir kategori. Ancak biliyorum ki bazı katılımcılarımız benim gibi değil, daha disiplinli. Elindeki kitaplar bitmeden yenilerini almıyorlar. Bu durumda olanlar kategoriyi "en uzun süredir okumaya niyetlenip de okuyamadığı kitabı okuyanlar" şeklinde esnetebilir.

10. Kategori (25 puan): Kendisi doğmadan en az 100 yıl önce yazılmış bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
Eski, güzel eserleri keşfetmek için güzel bir fırsat. Kitabın türünün roman olması gerekmiyor. İstediğiniz edebi türde okuyabilirsiniz, yeter ki siz doğmadan en az 100 yıl önce yazılmış olsun.

11. Kategori (25 puan): Rus edebiyatından bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
Yazar Ayları müdavimleri için kolay bir kategori. (Yazar Ayları’nda bu ay Aleksandr Solzhenitsyn, Nisan'da da Lev Tolstoy kitapları okunacak. Bu yazarlardan birini seçip bize Yazar Ayları’nda da katılabilirsiniz. Yazar Ayları için okunan kitaplar kategorilere uyduğu sürece Okuma Şenliği’nde de sayılıyor). Tabii bu kategorinin yazarları bu iki yazarla sınırlı değil. Yanlış anlaşılma olmasın. Rus edebiyatı öyle zengin ki...

12. Kategori (45 puan): Aynı yazardan en az 1.200 sayfa kitap okuyanlara.
İyice düşünün taşının, seçin bir yazar. Ondan sonra kaç kitap okuduğunuzun önemi yok. 45 puanı almak için en az 1.200 sayfayı okuyup bitirmeniz gerekiyor. (Yani 500 sayfa okuyup 45 puanın 20'sini almak gibi bir durum yok.)

Katılmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkürler. Aşağıya yorum bırakarak etkinliğe katılım durumunuzu belirtin lütfen. Kitaplarınızı belirleyip de blogunuzda yayınladığınızda da yorum bırakın ki bağlantıları güncelleyeyim.

Keyifli okumalar...

KATILIMCILAR:
 1. morfea
 2. acemi blogger
 3. Kitap ve Kahvem
 4. Sweet Leaf
 5. Cessie
 6. Görkem Demir
 7. Gül Özdemir
 8. Saadet Uslu
 9. Kitap Rüyası
 10. Başak Kırmacı
 11. cansudandünyaya
 12. arkeoloji_16
 13. Asabi Bakire
 14. rosehearted
 15. Hayal@
 16. Gamze Polathaneli
 17. Gülay Cansever
 18. mutluydum
 19. Mshn
 20. Oya K
 21. FeeLiNG
 22. Pınar
 23. Yusuf ve Yunus'un Annesi
 24. Kitaplarla Beslenmek
 25. Neslihan (Şah-Ru)
 26. Alphesibia
 27. B.
 28. Em Chainey
 29. Settie
 30. Pınar Şentürk
 31. Pınar Şentürk'ün Ablası
 32. Gizem B
 33. Biraz Şöyle Biraz Böyle
 34. Geveze Kitap Kurdu
 35. Pinuccia'nın Kitapları
 36. Spinosam
 37. PINAR (p_atakan)
 38. Nuray Kamiloğlu
 39. ahukader
 40. selen
 41. Kırmızı Kitap Kurdu
 42. Sevide Sağlam Türkmen
 43. BA
 44. Nur Bojuk
 45. morje
 46. SeGe
 47. kemyy
 48. Şeyma Atasoy
 49. Doğan Sakarya
 50. Yasemin Şahin (ysmn978)
 51. Dilara Artar
 52. agresif prenses (cosguntulin)
 53. serifeozcan1 (IG)
 54. Nur
 55. mahrem-i-esrar
 56. Öykü Molası
 57. Uykusuz Balık
 58. Derya Bıyık Tuna
 59. Fonsun Gunlugu
 60. Ayşe Koç
 61. Yağmur Yılmaz (yagmurokyanus)
 62. Kurdele Nakışı
 63. Kader Demirkir
 64. Kitaplarımla Ben
 65. Bahar Öztekin
 66. Beste Öztekin
 67. Nesibe Firdevs Özdemir
 68. Mavi Uçurum
 69. Nilgün Komar
 70. moriçe
 71. Ominira
 72. Birsen Topal
 73. Nazife Bayındır
 74. Hülya Lucy
 75. Sam Scarlet
 76. Şefika Aydın
 77. Hüsna Kalyoncu
 78. Bahri Doğukan Şahin
 79. Esra Ebru Bolat
 80. didem
 81. Özlem Ulubay
 82. Narince
 83. maviumut
 84. cokkitapazzaman
 85. onexey
 86. Heybet Demir
 87. Nurcan Yılmaz
 88. Şeyma Demirer
 89. Duygu Kaya
 90. Kristal Kitap
 91. Febris
 92. Cips Yiyemeyen Kız
 93. Aybeniz Hasanova
 94. Buğra Eskiçınar
 95. Neşe
 96. İlayda K
 97. Ceyda
 98. Yazar Yıldırım

164 comments :

 1. 5 dakikada bir sayfayı yenilemekten f5 tuşum aşınmıştı artık :) beklediğim post geldi :))) Şimdi sıra kitaplarımı belirlemede...

  Bu hafta senden ses çıkmayınca acaba ülkemizde yaşanan acı olaylardan dolayı etkinlik iptal mi olacak diye düşündüm ama iptal olmadığına sevindim, çünkü ancak okuyarak kurtulabiliriz karanlıklardan...

  Sevgiler...

  ReplyDelete
 2. Pinuccia; Şiir kitabı kategorisi için Nazım Hikmet - Kuvay'i Milliye'yi seçebilir miyim?

  ReplyDelete
 3. Selam, diğer etkinlilere nazaran daha kolay bir liste olmuş. Hepimize kolay gelsin.

  ReplyDelete
 4. Çok sevindim kış okuma şenliğine katılamamıştım bende katılmak istiyorum :)

  ReplyDelete
 5. Şimdilik listem de burada ;)
  http://mormorfeaa.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-listem.html

  ReplyDelete
 6. Ben de yine katılıyorum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://sweetieleaf.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html Bu bağlantıda notlarımı tutacağım, ilk kategoriyle başladım bile.

   Delete
  2. Arrgh biri de duzeltmemis yanlış şenliğe katılmaya calisiyorsun ne yapıyorsun diye... :p biten senlige gore duzenlemisim ben planimi, yazıyı duzenleyip ayni bağlantıya koyacağım ama hala katılıyorum. ^.^

   Delete
 7. Ben de heyecanla bekliyordum bu yazıyı. Şiir konusunda ricada bulunmayı düşünüyordum, ben de pek az şiir okuyorum. Bu etkinlikte yer vermişsiniz. Katılmak istiyorum ben de.

  Ayrıca blogu olmayan insanların yazılarını veya listelerini yayınlama konusunda yardımcı olabilirim.

  ReplyDelete
 8. Heyecanla bekliyordum , bende katılıyorum. Listemi hazırlayınca blogda duyurucam =)

  ReplyDelete
 9. Ben de katılıyorum. Bazı kitaplar aklımda olsa da geri kalanını zamana ve listelerin yayınlanmasına bırakıyorum :)

  ReplyDelete
 10. Bende katılıyorum....Şiir okumayı sevmem ben, güzel okuyan birinden dinlemek keyif verir. Bakalım onu napacağım...Yarına listemi tamamlamaya çalışırım..

  ReplyDelete
 11. Bu arada logo çok çok anlamlı:))))

  ReplyDelete
 12. Acilen okuma planı oluşturmam lazım!
  Ve ben de şiir okuma konusunda çooooook sıkıntılıyım. Bakalım nasıl olacak.

  ReplyDelete
 13. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 14. Ben de katılmak istiyorum. Kitap listemi oluşturunca blogumda yayınlayacağım. Kış etkinliği gibi mutlaka keyifli olacaktır.

  ReplyDelete
 15. Merhaba, 7. kategoriye dair bir sorum olacaktı. İlk kitabı 2010 yılı ve sonraki yıllarda yayınlanmış bir yazarın kitabında Türkiye için mi ilk yayın tarihi önemli yoksa dünya için mi? İlk kitabı Amerika'da 1990'da yayınlanmış olup Türkiye'de ise 2013'de ilk kez bir kitabı yayınlanmış bir yazar kabul edilebilir mi mesela?

  ReplyDelete
 16. Bayıldım kurallara:))Ama şiir meselesini hiç sevmedim.Şiir özürlünün özürlüsüyüm hiç sevmem nasıl olacak bilmiyorum ya en sona bırakacağım yada en baştan okuyup halledeceğim.Dört gözle beklediğim Bahar Şenliğine hepimiz hoşgeldik:))

  ReplyDelete
 17. Ben de varım tabii ki. Bilgisayarım bozuk olduğu için liste yayınlamam biraz geç olacak ancak listemi hazırlamaya ve okumaya başlıyorum hemen :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Belirtmeyi unuttum. Blogu olmayanlara yardımcı olmaktan mutlu olurum.

   Delete
  2. Merhaba.. Ben de katılmak istiyorum ama blogum yok. Yardımcı olursanız sevinirim:)

   Delete
 18. Yaşasınn :D Kış Okuma Şenliğine oranla daha rahat ve daha ilgi çekici kategoriler olmuş. Hemen listemi hazırlamaya başlıyorum :D

  ReplyDelete
 19. Merhabalar Pınar, bu etkinlikte de yer alıyorum, linkten listeme ulaşabilirsin:)
  http://mutluydum.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar14-buyrun-size-listem.html

  ReplyDelete
 20. Ben de varım.

  Kitaplarım burada: http://rekursifdusunce.blogspot.com.tr/2014/03/baharda-kitap-baskadr.html

  ReplyDelete
 21. Replies
  1. Yazmayı unutmuşum bloğu olmayanları seve seve misafir ederim. oyaaa.oya@gmail.com yada oyactn@gmail.com mail adreslerim.

   Delete
 22. kış okuma şenliğinde tüm kitaplarımı okuyamamıştım ama bu sefer okumayı ve tüm listeyi bitirmeyi hedefliyorum...instagram katılıcısıyım gene :) listem hazır bile size mail atıyorum...teşekkürler

  ReplyDelete
 23. 1.kategori : Jerzy Kosinski - Boyalı kuş 239 syf .
  2.kategori : Küçük İskender - Ali 133 syf.
  3.kategori : Antti Tuomainen - Şifacı 284 syf. ( 2011 en iyi Fin Polisiye Roman Ödülü)
  4.kategori : Sabahattin Ali - Sırça Köşk 141 syf.
  5.kategori : Erdal Öz - Gülünün Solduğu Akşam 305 syf.
  6.kategori : Jenny Lawson - Hiç Olmamış Gibi Yapalım 416 syf.
  7.kategori : Yılmaz Özdil - Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda 352 syf.
  8.kategori : George Orwell - 1984 350 syf.
  9.kategori :İskender Pala - Efsane 379 syf.
  10.kategori : Fergus Hume - Kupa Arabası Cinayeti 270 syf.
  11.kategori : Maksim Gorki - Ana 432 syf.
  12.kategori : Jean Christophe Grange
  Sisle Gelen Yolcu - 657 syf.
  Şeytan Yemini - 519 syf.
  Ölü Ruhlar Ormanı - 460 syf.

  ReplyDelete
 24. Hemen ilk sorumu yöneltiyorum:)
  Geçen etkinlikte yetişmediğinden okuyamadığım vakıf serisini bu sefer okumak istiyorum.
  Vakıf serisinin bir kitabı Rus edebiyatı kategorisi sayılıp, kalan 6 kitabı 12. kategoriye sayılır mı? Çünkü 12. kategori seri olabilir mi, yoksa aynı yazarın birbirinden bağımsız kitapları mı olmalı emin olamadım.

  ReplyDelete
 25. Listemi hazırladım: http://tardismsdt.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-15-mart-15.html

  ReplyDelete
 26. Benim listem de hazır :)
  http://cansudandunyaya.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 27. Ben de katılıyorum.

  http://yaziodasindayolculuklar.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 28. benim kitaplar hala kolilerde ama bu seferki katogorileri cok begendim.cocuklardan dolayi diger katilimcilar gibi basarili olamayacagim notunu da ekleyerek bu seferki senlige busmillah diyerek katilmak istiyorum. bakalim kac kitaba kadar goturebilicem ;) yarin kitap kolilerini acip ilk kitabimi secerim. ilk defa katildigimdan uygulamada teknik hatalar yaparsam affola...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Burda benım kıtap lıstem var yalnız bır sorum olucak benım lıstemdekı 1., 4. ve 7. Katagorılerımdekı kıtaplar ıcın onya ıhtıyacım var? Lütfen en kısa zamanda cevap verebılır mısınız?

   http://sudagidan.blogspot.ae/2014/03/okuma-senlg-ktap-lstem.html

   Delete
  2. Okudugum ılk kıtap hakkınd abırseyler yazdım http://sudagidan.blogspot.ae/2014/04/dogu-ve-bat-arasnda-islam-ali.html

   Delete
 29. Blogu olmayan katılımcıları bana yönlendirebilirsin tatlım , yardımcı olurum.

  ReplyDelete
 30. İnşallah ben de olacağım.
  Pınarcığım kategorileri çok beğendim.
  Kitaplığımda uzun zamandır okunmayı bekleyen kitaplarıma baktığımda, her bir kitap mutlaka bir kategoriye uyuyor. Tekrardan bir kitap almama gerek olmayacak (Şiir kitabım hariç). Buna ayrıca çok mutlu oldum.

  Ben birazcık kitap listemi açıklamakta gecikeceğim ama:((

  Tüm katılımcı arkadaşlarıma keyifli bir etkinlik diliyorum. Güzel günlerimizde, en güzel kitaplarla hep birlikte olalım.

  ReplyDelete
 31. Şiir kategorisi içerisinde Ömer Hayyam rubaileri okunabilir mi?

  ReplyDelete
 32. ben de varım, ilk defa ! çok heyecanlı :))

  ReplyDelete
 33. Merhabalar, bende Bookowski-TKKB (http://bookowski-tkkb.blogspot.com.tr/) blogu olarak kendi tarzımla katılmaya karar verdim. http://bookowski-tkkb.blogspot.com.tr/2014/03/pinucciann-kitaplar-bahar-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de blogu olmayanları misafir ederim. Bana face üzerinden ya da blogdan ulaşmanız yeterli: https://www.facebook.com/bookowskitkkb

   Delete
 34. işte listem umarım kategoriye uymuştur hepsi mesela çiçek adına ölmez otu yazdım?
  http://aylininannesi.blogspot.com.tr/2014/03/pinuccia-bahar-okuma-senligi-baslad-ve.html

  ReplyDelete
 35. Bu sefer ben de varım! 6 kategoriye kitabımı seçtim bile (1200 sayfa kategorisi sayesinde Dune serisini okutacaksın bana) diğer kategoriler de yeterince kolay gözüküyor =)

  Ayrıca blogsuz katılımcılara kapım açık, misafir yayınlara yer verebilirim.

  ReplyDelete
 36. Benim listem;
  http://colorful-book.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  Bu etkinlik ablamı da ikna ettim. Onun listesi de;
  http://colorful-book.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014-usengec-yorumcu.html

  Sıkı takip edeceğim onu. Çoğunu yapacağına inanıyorum (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yazmayı unutmuşum, blogu olmayanları misafir olarak alabilirim. Yerimiz bol (:

   Delete
 37. katılmak istiyorum http://kitapdelisiben.blogspot.com.tr/2014/03/oncelikle-merhaba.html

  ReplyDelete
 38. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 39. Bir önceki etkinliğe istediğim kadar zaman ayıramamıştım, bu etkinlikte kesinlikle varım! :) En kısa sürede listemi yapacağım.

  ReplyDelete
 40. bende varım ne kadar başarılı olabilirim bilemiyorum şiir kitabı bilemedim ama yine de katılmak istiyorum listemi yaptığımda eklerim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Listemi oluşturdum, şenlik için ayrı bir sayfa açtım, yemek tariflerinin arasında kaybolup gitmesin, bir bütünlük olsun :) Keyifli geçeceğine eminim.

   http://annekedi.blogspot.com.tr/p/okuyorum-okuyorum.html

   Delete
 41. Bu arda blogu olmayan arkadaşlara yardımcı olmak isterim.
  İletişim için gulayakbal@gmail.com

  ReplyDelete
 42. kitap hariç listem hazır. onun da biraz daha araştırmam lazım...
  http://gulaycansever.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-etkinligi-2014.html

  ReplyDelete
 43. Bu defa katılıp katılmamakta o kadar kararsızım ki..
  Sınava az kaldı çünkü.
  Şimdilik katılmayacağım ama sonra fikrimi değiştirirsem yetişirim size :)
  Bloğu olmayan katılımcılara yardımcı olabilirim :)

  ReplyDelete
 44. ben de varım...gördüğüm kadarıyla çoğu dünden listesini hazırlamış maşallah :) ben duyuruyu yapıyorum ama listem henüz hazır değil...yeni logomuzdaki siyah kuşlar için hepimiz üzgünüz...bahar çiçekleriyle dolup taşan bir logo ümidiyle herkese keyifli okumalar..
  blogu olmayan arkadaşlara yardımcı olabilirm e mail adresim yosuncanuray@gmail.com

  ReplyDelete
 45. Güzel bir etkinlk yine. Son kategori haric digerleri zorlamayacak herhalde. Ben yine katilmak istiyorum. Cünkü gecen etkinlikte zorlanip son ay pes ettim :(

  ReplyDelete
 46. Merhaba Pinar,

  Okuma listemi hazirladim.

  http://gundeliklakirdilar.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi.html

  Sevgiler,
  Selen.

  ReplyDelete
 47. Yaz şenliğinde sınav temposuna girdiğimden yapamamıştım ancak bu kez yapacağım! :)
  En yakın zamanda listemi de hazırlayacağım :) http://kirmizikitapkurdu.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 48. ve listem hazır
  http://egemvekitaplarim.blogspot.com.tr/2014/03/pinuccia-bahar-okuma-senligi-dun.html

  ReplyDelete
 49. Aslında katılmayacaktım… ama kategoriler o kadar bana hitap ediyor ki… Yine iddiam yok elbette :)

  ReplyDelete
 50. Tavan puan 250 mi, yükseltebiliyor muyuz? *.* Bende katılıyorum izninizle. :) Listemi bu sorum yanıtlandıktan sonra yollayacağım. :D

  ReplyDelete
 51. Listemi hazırladım :) http://birazsoylebirazboyle.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 52. Veee ben de varim elbette ;) gecen senligi tamamlayamamis olsam da okumama tesvik acisindan gayett verimli gecti venim acimdan :) listem hazir, kitaplatim hazir, uzuuunn uzuuun zaman once bir blogum vardi fakat sifrelerini vs leri unutmusum.bu konuda birilerinden yardim istesem olur muuu ??

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://segesegese.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014-morrje.html

   Delete
 53. Listemi hazırladım ve katılıyoruum. Blogda yayınlamak için bende yardımcı olabilirim ^^

  http://segesegese.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 54. Listemi bu gece belirleyecegim :)

  ReplyDelete
 55. Ben de ilk defa katılacağım. Listemi hazırladığımda blogumda yayınlayacağım

  ReplyDelete
  Replies
  1. Listem de hazır :) http://www.seymaatasoy.com/2014/03/bu-okumasenligine-ben-de-katlyorum.html

   Delete
 56. Merhabalar,

  Ben katılmak istiyorum.

  Eski bir blog'um vardı. Şimdi işe yaradı. Listemi yaptım.

  http://big1boss.blogspot.com.tr/2014/03/oncelikle-herkese-merhaba-ve-blogumun.html

  İyi günler :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Linki yeniledim
   http://big1boss.blogspot.com.tr/2014/03/oncelikle-herkese-merhaba-ve-blogumun.html?m=1

   Delete
 57. Pınarcığım bloğum yok ama bu şenlikte bende varım :)
  ysmn978

  ReplyDelete
 58. Bende varım, kış okuma şenliğinde ki durumu kesinlikle ve kesinlikle baharda telafi edeceğim :) Listemi de yarın yayınlarım, teşekkürler :)

  ReplyDelete
 59. bu da benim listem :)
  http://kemyycn.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 60. http://kardanadamlarvekumdankaleler.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligibahar-2014.html#.UyaWiPl_uoA

  Bu da kitap listem :)

  ReplyDelete
 61. ben (cosguntulin)ve blogu olmayan ama ig de @serifeozcan1 olarak bulunan arkadasim da senligine katiliyoruz en kisa zamanda benim blogumda listelerimizi yayinlayacagiz.

  tesekkurler simdiden :)

  ReplyDelete
 62. Pinar hanim sormadan edemedim acaba yilin kitabi ödülleri de kapsam dahilinde mi(CBC, amazon vs)

  ReplyDelete
 63. İyi ki bu ay keşfettim bu blogu:) Çok uzun süredir bebiş nedeniyle/bahanesiyle üzerime serptiğim ölü toprağından kurtulup kategorilerin hakkını vermek ve evdeki kitap kulesini eritmek istiyorum. Listemi eve gidince hazırlayacağım. Teşekkürler:)
  Şu anda derin uykuda olan blogumda http://nurunkitaplari.blogspot.com listeyi yayınlayacağım.

  ReplyDelete
 64. yine güzel bir süreç, ben de bir yerden başlayayım bari :)

  ReplyDelete
 65. Ben de listemi hazırladım....

  http://adadenizi.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar.html

  ReplyDelete
 66. ben de katılmak istiyorum kitap listem çok yakında http://oykumolasi.blogspot.com.tr/ adresinde. kategoriler çok eğlenceli görünüyor. Ayrıca blogu olmayan katılımcılara yardımcı olabilirim.

  ReplyDelete
 67. Listemi hazırladım, yayınladım ve ben de varım :)
  http://kedininkaleminden.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 68. Merhaba. Listem bir kategori haricinde hazır.
  http://kalemimden-yazilar.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-baslad.html

  ReplyDelete
 69. Liste hazirlanmaya baslandi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cok uzgunum ama maalesef senlige devam edemeyecegim, yogun bir donem gecirecegimden senlige adapte olamayacagim, tamamlayamazsam kendime cok kizarim. Onun icin kalabalik etmeden sizinde degerli vaktinizi calmis olmayayim. Katilan tum arkadaslara iyi okumalar diliyorum. Yaz okuma senliginde birlikte olmak dilegiyle.

   Delete
 70. bende katılıyorum listemi hazırlayıp perşembe paylaşacağım.
  http://derytuna.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 71. Bende katılmak istiyorum izninizle :) listemi en yakın zamanda yayınlayacağım

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eksiklikler olsa da listem hazır sayılır,
   http://gunlukcununkumbarasi.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

   Delete
 72. Kış Okuma Etkinliğini başarıyla tamamlamış olan Neslihan (Şah-Ru) arkadaşımızın listesini ben kendi blogumda yayınladım.
  Listesini çok beğendim.

  Listesine göz atmak isteyenler için linkimiz.

  http://kitaplarlabeslenmek.blogspot.com.tr/2014/03/neslihann-sah-ru-okuma-senligi-bahar.html

  ReplyDelete
 73. Pınar hanım kış okuma şenliğini tamamlayamadım bunu da büyük bir ihtimalle tamamlayamam ama yine de liste hazırlamaya başladım. Kabul ederseniz listem aşağıda ve bloğumda yayımladım. Katılan herkese kolay gelsin.
  http://kitaptelvini.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 74. bende katılıyorum (yagmurokyanus igden) "izmir"
  bu akşam listemi hazırlayacağım :)

  ReplyDelete
 75. Ben de katılmak istiyorum listemi 23 Marttaki sınavdan sonra yayınlarım inşallah.
  http://www.kurdelenakislari.com/

  ReplyDelete
 76. merhabalar,bende katılmak istiyorum ama blogum yok bana yardımcı olabilir misiniz,listem hazır :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhaba. İsterseniz ben size yardımcı olabilirim. Listenizi bana mail atabilirsiniz.
   Blogumun adresi: http://kalemimden-yazilar.blogspot.com.tr
   Mail adresim: kirmaci6675@gmail.com

   Delete
  2. Listenizi blogumda yayınlaya bilirim. Dilerseniz bana mailimden ulaşabilirsiniz.

   eral67@hotmail.com

   Delete
 77. Ben de varım :) Listemi yarın yayınlamış olurum.

  Sevgilerimle

  ReplyDelete
 78. http://gevezekitapkurdu.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-i-bahar-2014.html

  listemi yaptım hazırım efendim :)

  ReplyDelete
 79. Selam.Benim listemi blogum olmadığı için Gülay yayınladı.Sevgiler burdan:)Bu da listem:))
  http://gulaycansever.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-mervenin.html

  ReplyDelete
 80. Listemi hazırladımmm.. :)

  http://kitapgibisevilesi.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014-listem.html

  ReplyDelete
 81. Şimdilik listem böyle:http://kitapsiginagi.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-kitap-listem.html

  Ayrıca blogu olmayan kullanıcılar için misafir yayın yapabilirim. Mail Adresim:lavinyaninruyasi@hotmail.com

  ReplyDelete
 82. http://agresifprenses.blogspot.com.tr/2014/03/merhaba-pinuccianin-kitaplari-blogunun.html

  listem hazir basliyorum. yarin da serifenin listesini yayinlayacagim .sevgiler :)

  ReplyDelete
 83. Ben de katılmaya karar verdim: http://www.mesutsoylu.com/meblog/okuma-senligi/

  ReplyDelete
  Replies
  1. This comment has been removed by the author.

   Delete
 84. Merhaba yeniden.
  Liste 2 eksikle hazır. Şuradan ulaşabilirsiniz. http://nurunkitaplari.blogspot.com.tr/2014/03/smscak-bir-merhaba-okuyanlara-kitaplarm.html

  Bir de e-kitap sorum var, seçtiğimiz kitabı e-kitap formatında da okuyabilir miyiz? Bence sakıncası yok ama yine de emin olmak istedim:)

  Teşekkürler;)

  ReplyDelete
 85. Kitap listemi hazırladım ve bloğumda paylaştım. Herkese keyifli okumalar.
  http://gorkemdemir.blogspot.com.tr/2014/03/kitap-okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 86. Listeme burdan ulaşabilirsin: http://kitaplarimlaben.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html Sevgiler:)

  ReplyDelete
 87. listemi yayınladım. ufak tefek eksiklikler var. umarım sorun olmaz.
  http://nesibefirdews.blogspot.com.tr/2014/03/1.html

  ReplyDelete
 88. http://bojukandperik.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html
  güncellenmiş liste

  ReplyDelete
 89. http://agresifprenses.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-serifenin.html

  BU DA @SERIFEOZCAN1`IN LISTESI IG DEN :)

  TESEKKURLER :)

  ReplyDelete
 90. Buda benim listem ^^
  http://maviucurum.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 91. bende varım bende varım :)
  listemi yapmaya başladım bitince haber ederim ...
  muck...

  ReplyDelete
 92. benim listem de eksikleri olmakla beraber burada:)))
  http://moriceninyeri.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 93. Ben de katılacağım. En kısa zamanda göndereceğim listemi. :)

  ReplyDelete
 94. Ve listem hazır :)
  http://pumpkinturta.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 95. Bende varım, bu da benim listem (:

  http://uzakiklimler.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014-okuma-listem.html

  ReplyDelete
 96. 1.kategori : Nedim Gürsel-Yine bana döneceksin 208 sayfa
  2.kategori : Ali Asgar-Yarı Açık Mutluluk 102 sayfa
  3.kategori : Gabriel Garcia Marquez- Yüzyıllık yalnızlık 464 sayfa
  4.kategori : Halil Koka-Bana ALS Teşhisi Koydular 206 sayfa
  5.kategori : Serdar Özkan -Kayıp Gül 208 sayfa
  6.kategori : Lisa Klein -Ofelya 414 sayfa
  7.kategori : Jeane Westin-Bakirenin Kızları 424 sayfa
  8.kategori : Ahmet Ümit-Sis ve gece 251 sayfa
  9.kategori : John Fowles-Koleksiyoncu 254 sayfa
  10.kategori : stendhal-kırmızı ve siyah 287 sayfa
  11.kategori : Maksim Gorki - Ana 432 syf.
  12.kategori : Debbie Macomber- Bir yumak mutluluk - 480 sayfa
  Bahçemde yeşeren umutlar- 464 sayfa
  Mucizeler dükkanına dönüş- 528 sayfa (Toplam 1472 sayfa)

  Genel Toplam Sayfa Sayısı:4258 sayfa

  ReplyDelete
 97. buda arkadaşım birsen topal ın listesi bloğu olmayanlara bende yardımcı olabilirim
  sevide_angel@hotmail.com


  1. Kategori (10 puan): Tavsiyelerine güvendiği birinin önerdiği bir kitabı okuyanlara (En az 200 sayfa).
  ve dağlar yankılandı khaled hosseini
  2. Kategori (15 puan): Bir şiir kitabı okuyanlara (Sayfa sınırlaması yok).
  hoş sada iskender pala
  3. Kategori (15 puan): Herhangi bir edebiyat ödülü kazanmış bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  cerrah tess gretisen 2002 rita ödülü
  4. Kategori (15 puan): Bir öykü kitabı okuyanlara (Sayfa sınırlaması yok).
  menekşe kokulu hikayeler ender haluk derince
  5. Kategori (20 puan): Adında bir çiçek adı olan veya "çiçek" sözcüğü geçen bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  mart menekşeleri sarah jio
  6. Kategori (20 puan): Şimdiye kadar hiç bir kitabını okumadığı bir kadın yazardan bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  aşk yemini barbara scott 366 sayfa
  7. Kategori (20 puan): İlk kitabı 2010 yılında veya daha sonrası yıllarda çıkmış bir yazardan bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  böğürtlen kışı sarah jio
  8. Kategori (20 puan): Sinemaya uyarlanmış bir kitabı okuyup filmini izleyenlere (En az 200 sayfa).
  tehlikeli ilişkiler choderlos de lados
  9. Kategori (20 puan): Kütüphanesinde en uzun süredir okunmayı bekleyen o kitabı okuyanlara (En az 200 sayfa).
  ölü ruhlar ormanı grange
  10. Kategori (25 puan): Kendisi doğmadan en az 100 yıl önce yazılmış bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  çılgın kalabalıktan uzak thomas hardy 1873
  11. Kategori (25 puan): Rus edebiyatından bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  karmazov kardeşler dosteyevski
  12. Kategori (45 puan): Aynı yazardan en az 1.200 sayfa kitap okuyanlara.
  rachel vincenr
  serseri 496s
  gurur 488s
  kaçak 448s

  ReplyDelete
 98. Bende katılmak istiyorum. En kısa sürede listemi göndericem :)

  ReplyDelete
 99. Merhaba, şenlikte ben de varım :) Listemi yukarıda mıail adresini veren Oya Hanım'a göndererek yardımlarını bekliyorum :) Herkese keyifli okumalar...:)

  ReplyDelete
 100. Ben yine varım. Buyrun listem: http://whereugonnasleeptonight.blogspot.com.tr/2014/03/pinucciann-kitaplar-okuma-senligi-bahar.html

  ReplyDelete
 101. Ben de katılmak istiyorum listemi hazırladım bile :)

  http://kitaparasikahvemolasi.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-2014.html

  ReplyDelete
 102. Litemi de hazırladım: http://kitapnot.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 103. Ve Hülya Hanım'ın okuma listesi,
  http://pumpkinturta.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014-hulya-lucy.html

  ReplyDelete
 104. Listem :)

  1. Kategori - Chris CLEAVE - Küçük Arı - 344 Sayfa
  2. Kategori - Özdemir ASAF - Yanlızlık Paylaşılmaz - 275 Sayfa
  3. Kategori - John GREEN - Aynı Yıldızın Altında - 320 Sayfa
  (Time Dergisi 2012 En iyi Kitap - Goodreads 2012 En İyi Genç Yetişkin Kitap Ödülü)
  4. kategori - Ayşegül ALDİNÇ - Ayşegül Kitapta - 144 Sayfa
  5. Kategori - Belinda ALEXANDRA - Beyaz Gardenya - 645 Sayfa
  6. Kategori - Elif Ezgi UZMANSEL - Okyanus Odalar - 455 Sayfa
  7. Kategori - Ahmet BATMAN - Soğuk Kahve - 224 Sayfa
  8. Kaegori - Kathryn STOCKETT - Duyguların Rengi - 576 Sayfa
  9. Kategori - Billie LETTS - Ay Oyunu - 262 Sayfa
  10. Kategori- Gustave FLAUBERT - Madam Bovary - 430 Sayfa
  11. Kategori - Tolstoy - Anna Karenina - 368 Sayfa
  12. Kategori - Debby MACOMBER - Bahçemde Yeşeren Umutlar - 461 Sayfa
  Mucizeler Dükkanına Dönüş - 528 Sayfa
  Bir Dilekle Başladı Herşey - 463 Sayfa

  TOPLAM : 5495 Sayfa

  ReplyDelete
 105. Merhaba, ben de katılma kararı aldım. Bu da listem: http://adrianistedebiyat.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 106. Merhaba, blogum yok bana yardımcı olabilir misiniz?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhaba listenizi yapın benim bloguma atın ben yayınlayayım.

   http://bookowski-tkkb.blogspot.com.tr/2014/03/pinucciann-kitaplar-bahar-okuma-senligi.html

   Delete
 107. Ben de varım!
  Liste en kısa zamanda blogumda olacak :) Ve bu sefer sonuçlarımı bildirmekte geç kalmayacağım :)

  BLOGU OLMAYAN ARKADAŞLAR, LİSTELERİ İÇİN BANA MAİL ATABİLİRLER SEVE SEVE YAYINLARIM BLOGUMDA

  BEN DE YENİ ARKADAŞLAR KAZANMIŞ OLURUM HEM .. (KİTAPSEVER ARKADAŞLAR)

  esra_ebru_46@hotmail.com

  ReplyDelete
 108. geç kalmış listem...hala karar veremediklerim var...zamanla tamamlanacak inş :)
  http://sakuralarveben.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-listem.html

  ReplyDelete
 109. Merhaba, Didem adlı arkadaşımızın listesi bu şekildedir:

  Merhaba..
  Listemi size gönderirsem yayınlayabileceğinizi söylemişsiniz, teşekkür ederim:)
  Listem:

  1. Kategori (10 puan): Tavsiyelerine güvendiği birinin önerdiği bir kitabı okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Nar Ağacı - Nazan Bekiroğlu - Timaş Yayınları -536 sayfa

  2. Kategori (15 puan): Bir şiir kitabı okuyanlara (Sayfa sınırlaması yok).
  Dokuza Kadar On - Özdemir Asaf - Yapı Kredi Yayınları - 112 sayfa

  3. Kategori (15 puan): Herhangi bir edebiyat ödülü kazanmış bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Bülbülü Öldürmek - Harper Lee - Altın Kitaplar - 320 sayfa

  4. Kategori (15 puan): Bir öykü kitabı okuyanlara (Sayfa sınırlaması yok).
  Sevda Dolu Bir Yaz - Füruzan - Yapı Kredi Yayınları - 207 sayfa

  5. Kategori (20 puan): Adında bir çiçek adı olan veya "çiçek" sözcüğü geçen bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Vadideki Zambak - Balzac - Can Yayınları - 295 sayfa

  6. Kategori (20 puan): Şimdiye kadar hiç bir kitabını okumadığı bir kadın yazardan bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Kuzey ve Güney - Elizabeth Gaskell - Altın Bilek Yayınları - 656 sayfa

  7. Kategori (20 puan): İlk kitabı 2010 yılında veya daha sonrası yıllarda çıkmış bir yazardan bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Kapalıçarşı Cinayeti - Esra Türkekul - Esen Kitap - 256 sayfa

  8. Kategori (20 puan): Sinemaya uyarlanmış bir kitabı okuyup filmini izleyenlere (En az 200 sayfa).
  Operadaki Hayalet - Gaston Leroux - İthaki Yayınları - 317 sayfa

  9. Kategori (20 puan): Kütüphanesinde en uzun süredir okunmayı bekleyen o kitabı okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Bin Dokuz Yüz Seksen Dört - George Orwell - Can Yayınları - 349 sayfa

  10. Kategori (25 puan): Kendisi doğmadan en az 100 yıl önce yazılmış bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Akıl ve Tutku - Jane Austen - Türkiye İş Bankası Yayınları - 392 sayfa

  11. Kategori (25 puan): Rus edebiyatından bir kitap okuyanlara (En az 200 sayfa).
  Suç ve Ceza - Dostoyevski - İletişim Yayınları - 644 sayfa

  12. Kategori (45 puan): Aynı yazardan en az 1.200 sayfa kitap okuyanlara.
  Debbie Macomber

  Kitap yorumları ve/veya puanlamaları benim blogumda yer alacaktır.

  http://bookowski-tkkb.blogspot.com.tr/2014/03/pinucciann-kitaplar-bahar-okuma-senligi.html#comment-form

  ReplyDelete
 110. Ben de varım. Bu şenliğe yetişebildiğim için çok mutluyum... listem pek yakinda blogumda ve blogu olmayan arkadaşlara ben de yardımcı olmak isterim...
  Mailleri bekliyorum...
  mail adresim;
  zlemulubay@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://baskaturluyasamak.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi.html
   kitap listem de budur...

   Delete
 111. Listenin tamamını vermek şart mı? Ay ay liste versek olmaz mı?

  ReplyDelete
 112. bende varım;)

  http://maviumut88.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 113. Ben listemi az çok şekillendirdim sayılır. Elimde olan okunmamış kitaplar var ama kategorilere uymuyorlar. Aldığımda eksik kitapları ekleyeceğim :)

  http://www.kurdelenakislari.com/2014/03/okuma-senligi-kitap-listem.html

  ReplyDelete
 114. Bu sefer biraz geç haberim oldu ama ben de katılıyorum. Listemi hazırladım;

  http://cokkitapazzaman.wordpress.com/2014/03/26/bahar-okuma-senligi-2014/

  ReplyDelete
 115. Sevgili Pınar inşallah geç kalmamışızdır.Ben katıldım arkadaşımı da katılmaya ikna ettim.Bu da Heybet Demirin listesi:))Yine sağolsun Gülay paylaştı:))
  http://gulaycansever.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-heybet-demirin.html

  ReplyDelete
 116. ve benim kitap listem;
  http://baskaturluyasamak.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi.html

  Blogu olmayan arkadaşların maillerini bekliyorum...

  ReplyDelete
 117. ben arada kaynadım heralde bir daha link vereyim: http://www.mesutsoylu.com/meblog/okuma-senligi/

  ReplyDelete
 118. Heybet Demir adlı arkadaşım Gülayın blogunda paylaşarak katılma talebinde bulundu:))Arada kaynamasın lütfen:))
  http://gulaycansever.blogspot.com.tr/2014/03/bahar-okuma-senligi-2014-heybet-demirin.html

  ReplyDelete
 119. Eksikler olsa da okuma listem :) http://kitapvekahvem.blogspot.com.tr/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014.html

  ReplyDelete
 120. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 121. Blogu olmayan bir arkadaşımın, Nurcan Yılmaz'ın okuma listesi de burada...

  http://kedininkaleminden.blogspot.com/2014/03/okuma-senligi-bahar-2014-nurcan-ylmazn.html

  ReplyDelete
 122. Merhabalar.. Etkinliginize internette gezinirken rastladim. Çok güzel bir etkinlik olmuş. Ben de katılmak istiyorum, umarım gec kalmamisimdir.. :) blogum yok listemi hazırlayıp en kısa zamanda blog sahiplerinden birine ileteceğim.. (:

  ReplyDelete
 123. Merhaba kış okuma şenliğini bitirememiştim ve bu sefer bitirmeyi umarak yine katılmak istiyorum. Bloğumda yayınladım bu da linki; http://adamolmakistemiyorum.blogspot.com.tr/2014/04/bahar-okuma-senligi-2014-kitaplarm.html.

  ReplyDelete
 124. 3 kategoride eksiğim var ama dayanamadım bu haliyle katılmaya karar verdim. :)

  http://kristalkitap.blogspot.com.tr/2014/04/2014-bahar-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 125. Katılabildim mi acaba? *.* Adım görünmüyor da katılımcılar arasında.. :)

  ReplyDelete
 126. Merhabalar
  İşte benim listem de bu http://cipsyiyemeyenkiz.com/2014/04/06/2014-okuma-senligi-bahar-listem/

  ReplyDelete
 127. Bende katılıyorum, listemi birazdan hazırlayıp yorum bırakırım buraya)))

  ReplyDelete
 128. merhaba geç kalmışım biraz ama ne kadar okursam okuyayım katılıcam dedim dün akşam ve oturup listemi de hazırladım :)
  1.Kategori- Zorba - Nikos Kazancakis - 348 sayfa
  2.Kategori - Yalnızlık Paylaşılmaz - Özdemir Asaf
  3.Kategori - Bülbülü Öldürmek - Harper Lee - 368 sayfa
  4.Kategori - Kadınlar Arasında - Murathan Mungan
  5.Kategori - Beyaz Zambaklar Ülkesinde - 229 sayfa
  6.Kategori - Rüzgarın Öte Yakası - Ursula K. Le Gui - 216 sayfa
  7.Kategori - İsim Şehir Bitki - Yılmaz Özdil - 435 sayfa
  8.Kategori - 1984 - George Orwell - 268 sayfa
  9.Kategori - Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar - 395 sayfa
  10.Kategori - Aşk ve Gurur - Jane Austen - 466 sayfa
  11.Kategori - Anna Karenina - Lev Tolstoy - 1013 sayfa
  12.Kategori - Mucizeler Dükkanına Dönüş - Debbie Macomber - 526 sayfa
  Bir Dilekle Başladı Her Şey - Debbie Macomber - 463 sayfa
  bu ikisi elimde olan kitaplardı üçüncüye henüz karar veremedim.

  ReplyDelete
 129. Merhabalar tekrar:)
  Şeyma Demirer'in Okuma Şenliği Kitap Listesi İçin:http://kitapsiginagi.blogspot.com/2014/04/okuma-senligi-baharseyda-demirer.html

  ReplyDelete
 130. http://kitaptankaleler.blogspot.com.tr/2014/04/okuma-senligi-bahar-2014.html

  Geç olsada ben de varım.

  ReplyDelete
 131. Ben de katılıyorum sayın Pinuccia. :)
  http://yazdusleri.tumblr.com/post/82368814136/okuma-senligi-bahar-2014

  ReplyDelete
 132. Merhaba
  Bende katılmak istiyorum bu güzel etkinliğe :)
  Listemde burda : http://nymphikk.blogspot.com.tr/2014/04/bahar-gele-hos-gele-bahar-okuma-senligi.html
  Teşekkürler.

  ReplyDelete
 133. Merhaba okuyucu listesine benim de adımı ekler misiniz? Listemi daha önce paylaşmıştım.

  ReplyDelete
 134. Bende katılıyoruum :) http://kitapokumavakti.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 135. Okumak biricik olmali boyle bir sinirlama ne berbat bir seydir, bir de adina senlik diyorsunuz

  ReplyDelete
 136. BEN DE ŞİMDİ LİSTEMİ HAZIRLIYORUM. BEN DE VARIM IG: Okuyananne

  ReplyDelete