Jun 21, 2014

Yaz Okuma Şenliği

Sabırsızlıkla beklediğiniz Yaz Okuma Şenliği'nden bahsetme zamanı geldi artık. Bu düzenlediğim 5. okuma şenliği olacak. Okuma şenliğini başlattığımda böylesine sürekli bir etkinlik haline gelmesini hiç ummuyordum ama sizlerin sayesinde koca bir yılı devirdik neredeyse. Bu geçen bir yıl içerisinde şenliğimizin müdavimleri oldu. Şenliği her seferinde başarıyla bitirenler, her seferinde azmetmesine rağmen çeşitli nedenlerle bitiremeyenler oldu. Kimileriniz elinizdeki kitaplarla kategorilerin çoğunu tamamladınız. Kiminiz için şenlik yeni kitap almak için bahane oldu. Etrafımızdaki sahafları ve kütüphaneleri keşfettik. Kütüphanemizde bekleyip duran ama bir türlü okumadığımız kitapları okuduk.

Okuma Şenliklerimizin ikinci yılına yepyeni kurallarla başlayalım istedim ve epey kafa yordum birazdan paylaşacağım yeni kategoriler ve puanlama sistemi için. Aşağıdan da göreceğiniz gibi bu şenlikte 30 kategori var. Artık amaç tüm kategorileri bitirmek değil. Amaç canımızın çektiği türlerde okuyabildiğimiz kadar çok kitap okumak. Tüm kategorileri tamamlamaya niyetlenenler varsa 3 ayda 40 kitap okumanız gerekiyor. Başaranın ellerinden öperim, ne diyeyim. Ben en iyisi kurallara geçeyim.

Kurallar:
 • Etkinlik bugün başlıyor ve 21 Eylül 2014’te sona erecek. (21 Haziran'dan önce başladığınız veya 21 Eylül'den sonra bitirdiğiniz kitaplar kapsam dışı kalacak. Tarihlere dikkat!)
 • Etkinliğe 21 Haziran 2014 – 21 Eylül 2014 tarihleri arasında canınızın istediği vakitte katılabilirsiniz.
 • Okuduğunuz her bir kitabı aşağıdaki kategorilerden sadece birine saydırabiliyorsunuz. Ancak, etkinlik devam ederken kategoriler arası okuduğunuz kitapların yerlerini değiştirebilirsiniz.
 • Yapılabilecek en yüksek skor diye bir şey yok artık. Amaç okuyabildiğimiz kadar çok okumak.
 • Toplam 30 kategori var. Canınız hangi kategoriden istiyorsa onu okuyun. Amacım esneklik sağlayarak katılımcıları belli türde kitaplar arasına sıkıştırmamak ve katılımcı sayısını artırmak.
 • Okuyacağınız her bir kitap 10 puan değerinde. Sadece son 5 kategoride alabileceğiniz ekstra puanlar var.
 • Hiçbir kitap için sayfa sınırlaması yok.  
 • Bir kategori için birden fazla kitap okuyarak daha fazla puan kazanamazsınız. Örneğin bir şiir kitabı okuyanlar 10 puan kazanacak ama iki şiir kitabı okuyan 20 puan kazanamayacak. 
 • Bir kitabı birden fazla kategoriye saydıramazsınız. Örneğin adında bir sayı geçen bir şiir kitabı okuyup 10+10=20 puan kazanamazsınız. 
 • Katılmak için blogunuzun olması veya okunan kitapların yorumlanması zorunlu değil. Katılmak isteyen herkesin buraya yorum bırakması gerekiyor. Blogu olan katılımcılar bloglarında, blogu olmayan katılımcılar da blogu olan katılımcılarla iletişime geçerek hangi kategori için hangi kitapları okumayı planladıklarını duyurabilirler. 
 • Her ayın 21'inde bir yayın yaparak kimin ne okuduğunu soracağım ve sıralamaları buradan duyuracağım. O yayınımın altına yorum bırakarak hangi kitapları okuyarak kaç puana ulaştığınızı bildirebilirsiniz.
Puanlama Sistemi:
 • Yukarıda da belirttiğim gibi her kitap 10 puan değerinde.
 • Son 5 kategoride yer alan her bir kitap da 10'ar puan değerinde. Sadece son 5 kategori için o kategoride okunması gereken tüm kitapları okumayı tamamladığınızda ekstra puanları da almaya hak kazanıyorsunuz.
 • Güncelleme tarihleri itibariyle okuduğunuz toplam sayfa sayısı dört basamaklı bir sayıysa ilk iki hanesi, beş basamaklı bir sayıysa ilk üç hanesi toplam puanınıza eklenecek. 
 • ÖRNEK PUANLAMA: Diyelim şenliğin sonuna geldik. Katılımcı ilk 10 kategoriden birer kitap okudu. Bir de son kategoriyi tamamladı. Yani katılımcı toplam 13 kitap okudu. Diyelim ki toplamda da 9.695 sayfa okudu. Bu katılımcının alacağı puan:
  • Okunan kitaplardan: 13*10=130
  • Son kategoriyi tamamladığı için ekstradan 50 puan
  • 9.695 sayfa okuduğu için 96 puan
  • Toplamda 130+50+96 = 276 puan
 • Sıralamaları bu puanlara göre yayınlayacağım. Umarım kafanızı çok karıştırmadım.
Kategoriler: 

1. Kategori (10 puan): İsminde yaz mevsimini çağrıştıran bir kelime geçen veya olayların yazın geçtiği bir kitap. 
Kış şenliğinde de olan bir kategoriydi. Yaz şenliğine adapta etmesem olmazdı.

2. Kategori (10 puan): Sadece tek bir kitabını okuduğunuz ve sevdiğiniz bir yazardan bir kitap.
Bu benim çok başıma gelen bir durum. En son Mine Söğüt'te yaşadım. Tek bir kitabını okudum, çok sevdim ve diğer kitaplarını merak ediyorum ama daha hiç birine el atmadım. Pek çoğunuz farklı yazarlarla benzer bir durum yaşamışsınızdır diye düşünüyorum.

3. Kategori (10 puan): Bir şiir kitabı.

4. Kategori (10 puan): Adında bir sayı geçen bir kitap.
En popüler sayı 1 olacak diye bir his var içimde ama bakalım göreceğiz.

5. Kategori (10 puan): Bir kişisel gelişim kitabı.
Sizlerin önerileriyle eklenen bir kategori.

6. Kategori (10 puan): Nobel ödüllü bir yazardan bir kitap.
Daha önce bu kategoride en popüler yazar Orhan Pamuk olmuştu. Bakalım bu şenlikte kim olacak?

7. Kategori (10 puan): Fransız edebiyatından bir kitap.
Dünya edebiyatlarını keşfetmeye devam ediyoruz. Jules Verne, Victor Hugo, Émile Zola, Albert Camus, Jean-Paul Sartre, Honoré de Balzac, Gustave Flaubert, La Fontaine benim ilk aklıma gelen Fransız edebiyatçılar. Araştırsanız daha kimler kimler çıkar.

8. Kategori (10 puan): Bir savaş kitabı.
Kitap gerçek bir savaş hakkında veya olayların gerçek bir savaş döneminde geçtiği bir kitap olmalı. Fantastik savaşlar sayılmaz. Kitabın türünün roman olması gerekmiyor. Halen okumadıysanız Turgut Özakman kitapları için güzel bir fırsat. Roman okumak isteyenler bu blogdan fikir edinebilir.

9. Kategori (10 puan): Yabancı bir yazardan bir öykü kitabı.
Geçen şenlikte de olan bu kategoride daha çok Türk yazarların öyküleri tercih edilince bu şenlikte azıcık değişiklik yapayım dedim.

10. Kategori (10 puan): Fantastik kurgu/bilim kurgu/distopya/steampunk vb. türde bir kitap.
Ev sahibinizin en sevdiği türlerden. Herkesin sevdiği bir tür olmadığından şimdiye kadar şenlik kategorisi yapmamıştım ama kategori sayısı 30'a çıkınca bu tür de kendine bir yer bulabildi şenliğimizde.

11. Kategori (10 puan): Yasaklanmış bir kitap.
Seçtiğiniz kitabı belirtirken nerede, ne zaman ve hangi sebeple yasaklandığını da paylaşmanızı rica ediyorum.

12. Kategori (10 puan): Beyaz perdeye aktarılmış bir kitap.
En sevilen kategorilerimizden bu kategori.

13. Kategori (10 puan): Aynı zamanda çevirmenlik de yapan bir yazar tarafından yazılmış bir kitap.
Sizlerin önerisiyle eklenen bir kategori. Araştırma yapmanız gereken bir kategori. Benim ilk aklıma gelen yazarlar Pınar Kür, Dost Körpe, Solmaz Kâmuran ama eminim daha bir sürü yazar vardır.

14. Kategori (10 puan): Kütüphaneden veya bir tanıdığınızdan ödünç aldığınız veya sahaftan aldığınız bir kitap.

15. Kategori (10 puan):Bir masal kitabı.
Biraz da çocukluğumuza dönelim dedim.

16. Kategori (10 puan): Herhangi bir edebiyat ödülü kazanmış bir kitap.
Doğrudan kitaplara verilen o kadar çok edebiyat ödülü var ki. Benim ilk aklıma gelenler Pulitzer, Man Booker's, Yunus Nadi, Hugo, Nebula, Goncourt, Sedat Simavi. Bu kategoride seçtiğiniz kitabı belirtirken hangi yıl, hangi ödülü aldığını belirtmeyi unutmayın lütfen. Bir de Nobel gibi kitaba değil de doğrudan yazara verilen ödüller kapsam dışı.

17. Kategori (10 puan): Bir biyografi/otobiyografi kitabı.
Eğer bir biyografi okuyacaksanız, okuyacağınız kitabı belirtirken kimin biyografisi olduğunu da belirtin lütfen.

18. Kategori (10 puan): Bir tiyatro oyunu.
Sizlerin önerisiyle eklenen bir kategori. (Ben geçen şenlikte Edmond Rostand'ın Cyrano de Bergerac'ını okumuştum ve çok sevmiştim. Tavsiye ederim).

19. Kategori (10 puan): Halen yazmaya, üretmeye devam eden bir edebiyatçıdan (yazar, şair, araştırmacı...) bir kitap.

20. Kategori (10 puan): Polisiye/gerilim/korku vb. türde bir kitap.
Şimdiye kadarki şenliklerde okunan kitaplara baktığımda çok tercih edilen bir tür.

21. Kategori (10 puan): Bir aşk romanı.
Ben yazları severim aşk romanı okumayı. Bir de savaşla ilgili bir kategori var, aşkla ilgili de bir kategori olsun istedim.

22. Kategori (10 puan): İlk kitabı 2010 yılında veya daha sonrası yıllarda çıkmış bir yazardan bir kitap.
Sizlerin önerisiyle eklenen bir kategori.

23. Kategori (10 puan): Mektuplardan veya anılardan oluşan bir kitap.
Son dönemde keşfettiğim ve çok sevdiğim bir tür.

24. Kategori (10 puan): Daha önce okuyup da tekrar okurum dediğiniz bir kitap.
Seçtiğiniz kitabı belirtirken o kitabı ilk ne zaman okuduğunuzu ve hikayesini de paylaşsanız güzel olur sanki.

25. Kategori (10 puan): Yabancı dilde bir kitap veya orijinal dilinde okumayı gönlünüzden geçirdiğiniz bir kitap.

26. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 15 puan, toplamda 45 puan): 3 kitaplık bir seri veya aynı seriden 3 kitap.
Katılımcılarımızın çoğu serileri o kadar çok seviyor ki bu kategori olmazsa olmazdı.

27. Kategori (Her bir kitap 10 puan, iki kitap da okunursa ekstradan 30 puan, toplamda 50 puan): İsminde zıt anlamlı kelimeler olan iki kitap.
Yabancı bir blogdan görüp adapte ettiğim bir kategori. Örnek: Büyük Balık ve Küçük Mucizeler Dükkanı veya Yaşlı Adam ve Deniz ve Bir Genç Kızın Gizli Defteri.

28. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 30 puan, toplamda 60 puan): Goodreads’in “Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap” listesinden 3 kitap.
Goodreads linki için buraya tıklayın. Linke dikkat edin lütfen. Verdiğim link sayfalarca süren bir listenin ilk sayfasının linki sadece. Açacağınız sayfanın alt kısmından takip eden diğer sayfalara ulaşabilirsiniz.

29. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 30 puan, toplamda 70 puan): Şimdiye kadar hiç kitabını okumadığınız dört yazardan birer kitap. Yazarların ikisi Türk, ikisi yabancı, ikisi kadın, ikisi erkek olmalı.
Yeni yazarları keşfetmek lazım. Kim bilir şimdiye kadar hiçbir kitabını okumadığımız ama çok seveceğimiz ne çok yazar var.

30. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 50 puan, toplamda 80 puan): 17., 18. ve 19. yüzyılda yazılmış birer kitap.
Şenliklerden gördüğüm kadarıyla 19. ve 20. yüzyıl yazarları çok tercih ediliyor ama eskilerde de şahane eserler var. Bu kategori onları keşfetmek için.

Eveeet, artık sıra sizde. Düşünün, taşının, evdeki kitaplar acaba hangi kategorilere uyuyor bir bakın. Elindeki kitapları şenlik kategorilerine uyduramayacağı için bu şenliğe katılmamayı düşünen arkadaşlar, umarım fikriniz değişmiştir.

Katılmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkürler. Aşağıya yorum bırakarak etkinliğe katılım durumunuzu belirtin lütfen. Kitaplarınızı belirleyip de blogunuzda yayınladığınızda da yorum bırakın ki bağlantıları güncelleyeyim.

Okuma Şenliği'nin daimi logo tasarımcısı Gizemime de kocaman öpücükler buradan :)

Keyifli okumalar...

KATILIMCILAR:

 1. Elif Aras
 2. Gece Yürüyüşü
 3. Birsen Topal
 4. Oya K
 5. Mavi Uçurum
 6. Sweet Leaf
 7. Gülay Cansever
 8. Manolya Özkan
 9. Gül Özdemir
 10. Acemi Blogger
 11. Gamze Polathaneli
 12. Çiğdem Yetiş
 13. Cansudan Dünyaya
 14. Timeless Books
 15. Tuğçe Yalaz
 16. Yusuf ve Yunus'un Annesi
 17. İrem E.
 18. Pınar Şentürk
 19. Zeynep Şentürk
 20. Kitab Kurduyum
 21. Asabi Bakire
 22. Şefika Aydın
 23. Keira Daisy
 24. Ahukader
 25. Doğan Sakarya
 26. SeGe
 27. Ömer Anlatan
 28. neslider (IG)
 29. arbunaz (IG)
 30. Buse Güler
 31. Fehiman Neşe
 32. Eline Bir Kez Kitap Geçmeye Görsün
 33. Dostlar Kütüphanesi
 34. Spinosam
 35. Pinuccia'nın Kitapları
 36. Kitaplarla Beslenmek
 37. Neslihan (Şah-Ru)
 38. Sam Scarlet (anthawise-IG)
 39. ardenyilmaz (IG)
 40. sedatakli (IG)
 41. advess (IG)
 42. _rabia_87 (IG)
 43. shramanan (IG)
 44. dilekizaruuss (IG)
 45. zhalamoglu (IG)
 46. aliif_demirbas (IG)
 47. ilhamperisinikovalayankiz (IG)
 48. basakaslanoglu (IG)
 49. arkeoloji_16 (IG)
 50. kirligerdan
 51. Elif Yılmaz
 52. Elifcn
 53. okuyan
 54. Aybuke Sakarya
 55. rabia kucur
 56. Özlem Ulubay
 57. Ness
 58. Vera
 59. Elif Gürcan
 60. Şeyma Atasoy
 61. Amatör Eleştirmen:)
 62. Şeyma DEMİRER
 63. Burcu
 64. Gizem
 65. KitapAyracı
 66. BA
 67. rosehearted
 68. içten
 69. cokkitapazzaman
 70. Kardelen Karaca
 71. nur kılıç
 72. Büşra Ay
 73. birkitapsever
 74. Gizem Akşehir
 75. mutluydum
 76. nurun dünyası
 77. hande
 78. zehraツ
 79. Dreamer Nora
 80. öz'ünkitaptutkusu
 81. Okuma Bahçesi
 82. PINAR
 83. Saadet Uslu
 84. D. Defter
 85. Öykü Molası
 86. Nilgün Komar
 87. Hülya Lucy
 88. Ezgi Küpçüoğlu
 89. lahana
 90. Settie
 91. Taha
 92. annembenvekizim
 93. Selin
 94. birgaripSeyma
 95. Hayal@
 96. İrem E.
 97. Ejderha Camı
 98. Enver P.
 99. müge (mugemsi-IG)
 100. Bahar Öztekin
 101. ayşe koç
 102. özgül öz.
 103. Özgecan Kaya
 104. Aylin Demir
 105. Kitap Rüyası
 106. Buğra Eskiçınar
 107. S. Yıldırım
 108. Başak Kırmacı
 109. maviumut
 110. Ebru Çağlar (ebruizzet-IG)
 111. Renkli Dünyam
 112. Sevide Sağlam Türkmen
 113. Özlem Koca
 114. Keşke Gerçek Olsa
 115. Selen Abalı
 116. Mutlu Keçi
 117. rmmbr
 118. Dolunay Surat
 119. Mimosa (_iremimosa-IG)
 120. Yeliz Gözde (ELIFZGE-IG)
 121. Akın
 122. melisss
 123. Alphesibia
 124. melay
 125. Arzu Abacı
 126. Masum İnciler
 127. Ecem G
 128. Ebru yazıyor
 129. Seynepçe
 130. Kitap Sanatı
 131. Blueberry Pie
 132. Gizem Ozan Aslan
 133. rozerin ırmak
 134. tersimpiçtir
 135. banucd
 136. Songül Dinç
 137. Pilli Kütüphane
 138. Ebru
 139. Selin Akca
 140. adadenizi
 141. Yasemin Demirkaya
 142. Meltemin Kelimeleri

193 comments :

 1. Bir şenlik aradan sonra buna tabii ki katılıyorum. 5 temmuzdan sonra başlayacağım okumaya. Yetirtiremeyecegim yine biliyorum. Ama çok eğleniyorum. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yetiştirmek diye bir şey yok artık, rahat olun. Kimsenin tüm kategorileri okuması gerekmiyor.

   Delete
  2. Listem sonunda hazır :)

   http://dusuncesizlikler.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-listem.html

   Delete
 2. Bu seferki gercekten cok zor ben varım ama tüm kategorileri bitiremeyecegim kesin

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bitirmek diye bir kural yok ki. Diğer şenlikte alabileceğiniz toplam puan belliydi. Bunda o da belirsiz. Maksat rahat rahat kitap okumak, eğlenmek.

   Delete
 3. Bu sefer katılmayı düşünmüyordum, okuyacaklarımı listelemek ve kısıtlamak yoruyordu beni. Harika olmuş yeni kurallar, ben de katılıyorum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. İşte hedef kitlemden olumlu bir tepki. Yeni kurallar amacına ulaşıyor :)

   Delete
 4. İnanılmaz kategoriler var çok eğlenceli olacak.

  ReplyDelete
 5. Ben de elbette tekrar katılıyorum, artık daimi katılımcı oldum ^^

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben başladım bile, bu sefer kişisel bloğumla değil, doğrudan Rafların Arasından'la katılıyorum, listemi orada tutacağım: http://raflarinarasindan.blogspot.com/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

   Delete
 6. Bu sefer ki çoook kategorili ..
  İnan bitirecek çok arkadaş tanıyorum.
  Ben geçen sefer ilk aydan ayrılmak zorunda kalmıştım biliyorsun.
  Ama bu sefer okuyabileceğim kadar okumayı hedefliyorum çünkü Ekimde kızım dünya ya gelecek pek okuyamayacağım :)))
  Yalnız tüm kategoriler için liste hazırlamak oldukça çok zaman alacak :)
  Herkese bol şanslar....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gulaycim çok sevindim, tebrikler. Tüm kategoriler için liste yapmaya gerek yok en baştan. İlk okumayı hedefledigin kategorileri belirleyip bir yayın yaparsın. Zaman içinde yeni bir şeyler eklersen o yayını guncellersin.

   Delete
  2. Teşekkürler Pınar :)
   Tamam bugün eklerim listemi :)

   Delete
 7. oo ne kadar uzun bir liste olmuş ben de kendi kendime katılıyorum ilk başarısızlığımdan sonra kitap seçerken listelerinize dikkat ediyorum =)

  ReplyDelete
 8. Listenin uzunluğu size daha geniş bir tercih ortamı sunmak için. Her kategori için kitap belirlemeniz gerekmiyor.

  ReplyDelete
 9. Ben de katılmak istiyorum şu an okuyamayacak olsam da 5 Temmuz sonrası okuyabileceğim. Yeni şenlik çok güzel olmuş ayrıca :)

  ReplyDelete
 10. İlginç bir liste olmuş. Insan neyi okuçağına şaşırır. Bir kaç kişinin listesine baktıktan sonra kendime bir liste yaparım artık.

  ReplyDelete
 11. Son iki şenliğe katıldığım halde vizeler, finaller derken maalesef tamamlayamamıştım. Ama hazır yaz tatili girmisken araya bu şenliğe katılmamak olmaz. Hem yıllık kitap hedefim için de verimli olacağına eminim. Kitapları belirlemek birkaç günümü alacaktır zira kutuphanemi indirmem gerekecek. Ama eğlenceli olacağından eminim. Kısacası bu şenlikte ben de varım.

  ReplyDelete
 12. Ben de katılmak istiyorum. Kategorileri çok beğendim ve bitirebilecek çok kitap kurdu tanıyorum. :)

  ReplyDelete
 13. Bir önceki şenliği her ne kadar tamamlayamamış olsam da elimdeki kitapları bir düzende okuyabilmek için bu şenlikler harika bir fırsat oluyor :) Listemi bir haftaya kadar hazırlayacağım inşallah.

  ReplyDelete
 14. Merhaba, bu şenlikten yeni haberim oldu ve ilk defa katılacağım. Savaş kitapları bölümü için Sarıkamış/ Beyaz Hüzün kitabı sayılır mı? Ayrıca bu etkinlik için teşekkür etmek istiyorum böylece sıradanlıktan kurtulup farklı türler konusunda da bir fikir sahibi olabilirim. Çok yararlı olacak benim için :)

  ReplyDelete
 15. Vay bee! Yıl olmuş ne çabuk geçti. ^-^
  3 etkinliğe de katıldım ama -maesef- bitiremedim hiç. :(
  Sınav bitti okul bitti umarım bu etkinliği bitirebilirim.
  Hepimize başarılar.

  ReplyDelete
  Replies
  1. işte listem: http://kahvekokulukitap.blogspot.co.uk/2014/06/yaz-senligi-yaz-okuma-senligim-2014.html

   Delete
 16. Katagoriler cok guzel bu sefer katilmicaktim ama esnek oldugundan denemeye deger gibi gorunuyor. 25. Katagoriyi daha once ben onermistim. Katilimcilar bazen katagoruleri bitirebilmek icin hic tahmin etmedijleri kitaplar okuyabiliyor dil de nankordur okumadikca korelir bence faydalu bir katagori olucak. Ben katiliyorum ama tabiki henuz liste hazirlayamam. Kutaplar hakkinda dusunmek gerek

  ReplyDelete
 17. 1 haftadır listeyi bekliyordum (: Ben de katılacağım çok güzel olmuş kategoriler (:

  ReplyDelete
 18. Merhaba,
  her zaman ki gibi bende varım :D Ama liste uzun bu sefer hazırlamak uzun sürecek :D Ablam da katılacak keza. Artık ne kadar uydurabilirse okuduklarını :D
  Tam da bu ay bir KG okumak istiyordum süper oldu.

  Yine de küçük bir serzenişim var. Tüm kategorileri okumayı düşünüyorum, hep okudum zaten. Yine de ne yaparsam yapayım yabancı dili okuyamayacağım ona üzülüyorum. Bitirmek zorunlu değil ama takarım böyle şeylere. Minik bir hikayeyi de olsa okumayı deneyeceğim. Azmettim (:

  Yeni etkinlik için teşekkürler (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pınar malasef vende seninle ayni fikirdeyim bir cogunu kafamda tasarladim ama 25.kategori dil bilmeyenlere malasef buyuk haksizlik olmuss keske bilseydim:(((

   Delete
  2. Bayanlar siz 29 kategoriyi bitirin, ayarlarız bir şeyler :)

   Delete
  3. Benim de maalesef yabancı dilim hiç yok:((( Birisi bana çevirse ben dinlesem nasıl olur?
   Tamam şaka şaka:)))

   Delete
  4. Listem hazır, okumaya başlayabilirim (:

   http://colorful-book.blogspot.com.tr/2014/06/etkinlik-okuma-senligi-yaz-2014-kitap.html

   Delete
 19. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://kitaaptiryakisi.blogspot.com/2014/06/etkinlik-yaz-okuma-senligi-2014.html Şimdilik okuma listemi yayınladım. Kısa zamanda güncellenebilir :D

   Delete
 20. Ben de varım ama lisede gördüğüm yarım yamalak İngilizcem var o bile yok gibbi :( Ama ben de bir sözlük eşliğinde bir çocuk kitabı okusam olur mu :)) Yabancı kategori hariç hepsi uyar bana , çok heyecanlıyım :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Benim de stage5 bir kitabım var. 64 sayfa. onu okusam? :)

   Delete
 21. ben de katılıyorum:)
  seçenek bol olmuş
  umarım yakın sürede listeyi oluştururum:)

  ReplyDelete
 22. Sözde kpssye odaklanmam gerekiyordu ama dayanamadım ben de katılıyorum :D

  ReplyDelete
 23. Boşluklar var ama şimdilik listem bu;
  http://maviucurum.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html
  ^^

  ReplyDelete
 24. Katılıyorum tabii ki :)

  Ancak Dünya Kupası ve ortasında olduğum "Yüzüklerin Efendisi - Tek Cilt"i okumamdan dolayı Haziran ayı sonları ve Temmuz ayı başları biraz kurak geçecek.

  Blog'um: http://big1boss.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 25. Katılacağııım ayarlamaya başladım bile kitapları :))

  ReplyDelete
 26. Önceki etkinliği görmüş ve yenisinin başlamasını sabırsızlıkla bekliyordum. Ben de katılmak istiyorum.

  ReplyDelete
 27. Merhaba bende varım ! :D İlk kez bir okuma etkinliğine katılacağım. Çok heycanlı *-* Kitaplığımda bekleyen 120 okunacak kitabım çok güzel okunacak bu yaz bence :D Bazılarını kafamda tasarladım bile :) Aslında yeni kitap siparişleri için de süper olacak. En önemlisi de kendimi çok sıkmayacağım tüm kategorileri bitirmeliyim diye. Yine de bitirsem iyi olur tabii :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kendini çok sıkmamak konusunda katılıyorum. Umarım çok kasmam yoksa eğlenceli olmaktan çıkar :D

   Delete
 28. Bu şenlik çok daha eğlenceli olacak gibi, özellikle kategorilerin çokluğunu sevdim ben ^_^ Kitapları ayarlamaya başlıyorum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kitaplarımı belirledim, şenlik için hazırım ;)
   http://yorumcadisi.blogspot.com.tr/2014/06/etkinlik-okuma-senligi-yaz-2014.html

   Delete
 29. Hemen de bir liste hazırladım kendime :D http://kronikokur.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 30. merhabalar ben de katilmak istiyorum:) tum okurlara basarilar diliyorum:)

  ReplyDelete
 31. edebi eser olma zorunluluğu var mı? örneğin felsefe, sosyal bilimler filan saydırılabilir mi?

  ReplyDelete
  Replies
  1. sanırım benim adım iki kere yer almış hem 33. sırada hem 68. sırada bir içten var. 68'in gittiği link doğru 33'ü kaldırabilirsiniz.

   Delete
 32. Pınarcığım, 30. kategori için tiyatro eseri de geçerli değil mi?

  ReplyDelete
 33. Ben katılıyorum bu şenliğe de ama bu kategorileri nasıl buldun:))Çokk zor ama işin en sevdiğim kısmı kategorilere uygun kitap seçmek:))Bolda kategori var:)Ellerine sağlık:))

  ReplyDelete
 34. Ben de katılıyorum. Gerçekten çok güzel kategoriler var ve hiç kimse bence sıkılmadan okuyacaktır. Tebrik ediyorum. :)

  ReplyDelete
 35. Merhaba ben ilk defa katılacağım çok heyecanlandim:) şimdiden çok eğlenceli diyebilirim :) fikir sahiplerine teşekkürler.

  ReplyDelete
 36. Bende katilmayi dusunmeyenlerdendim bu sefer ama hem kategoriler çok kapsamli hem de puanlama sistemi çok eğlenceli emeğinize Saglik Pinar hanim yine varim

  ReplyDelete
 37. Çok utanarak yazıyorum daha önce de bir şenliğe katılmıştım ama arkası gelmemişti bu sefer umutluyum kabul ederseniz katılmak istiyorum en kısa zamanda listemi hazırlayacağım.

  ReplyDelete
 38. http://gulaycansever.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-2014.html
  Lİstemin bir kısmı :)

  ReplyDelete
 39. Liste tamam bazı eksikler var ama :D
  Listedekilerin bazılarını sonradan değiştirsem sorun çıkar mı O.O Karar veremedim bir türlü.
  http://birkitapdelisi.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 40. Liste çok çeşitli, süper. Ben de katılmak istiyorum

  ReplyDelete
 41. Çok eğlenceli olacak gibi! Ben de katılmak istiyorum :)) Listemi bile hazırladım sayılır (gecenin bi yarısı :D) Geçen yıl kaçırmıştım etkinliği ama bu yıl keyfini çıkarmaya kararlıyım ^,^

  ReplyDelete
 42. Kış ve bahar okuma şenliğini yakından takip ettim ama okul yoğunlugyla katılamamistim. Yaz şenliğini aylardır bekliyorum. Esnek kategorilerin olması çok iyi olmuş. Bu kuralları daha çok sevdim. Hevesle heyecanla katılıyorum. Listemi önümüzdeki günlerde hazırlayacağım.:))

  ReplyDelete
 43. Merhabalar, bende katılmak istiyorum. Listemi hazırladığında link atarım.

  ReplyDelete
 44. Selam Pinar. Onceki iki etkinlikte olduğu gibi bunda da varım ;) Listemi yarın sizlerle paylaşacağım, güzel bir yaz güzel bir etkinlik olacak, kategorilere bayıldım :)

  ReplyDelete
 45. Merhabalar ben de ilk defa katılacak olmanın heyecanı ile listemi hazırlayıp aranızda olacağım:) ebruizzet IG

  ReplyDelete
 46. http://mehtapvekitap.blogspot.com/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014-listem.html

  1-2 eksikle listemi hazırladım , yarın okumaya başlıyorum.

  Anı ve biyografi konusunda yine sorularım var :) Olmuştur inş.

  ReplyDelete
 47. bu şenlikte pek güzel olmuş:)
  daha öncekileri bitiremesem de bunda öyle bir zorunluluk olmadığı için bu şenliğede katılıyorum.En yakın zamanda kitapları seçip postunu yayınlayacağım.
  sevgiler:)

  ReplyDelete
 48. Bu etkinliğin 3.sune katılmıştım ama bitirememistim hamileligimden dolayı. Bu kategorilere bayıldım sayfa sınırlaması falan olmaması harika. Ben de varım umarım bu sefer hepsinden okuyabilirim :)
  Listemi daha sonra bloğumda yayinlayacagim ve burada paylaşacağım.
  Bol okumalı 3aylar herkese :)
  http://mavininguncesi.blogspot.com.tr

  ReplyDelete
 49. Merhaba Pınar Hanım
  Bahar şenliğini işim yüzünden maalesef bitirememistim. Bu sefer mümkün olduğu kadar çok okumayı hedefliyorum. Kısacası ben de varım...

  ReplyDelete
 50. bende katılıyorum :) turkuazkitaplik.blogspot.com

  ReplyDelete
 51. Listemi hazırladım. Herkese keyifli okumalar. Güzel bir şenlik olması dileğiyle. :)

  http://kitaptankaleler.blogspot.com/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 52. Tabii ki katılıyorum, pek yakında listemi paylaşırım:)

  ReplyDelete
 53. Çok çok çok çok acayip heyecan yaptım ilk kez böyle bir şeye katılacağım.
  Listem hazıır.
  http://ejderhacami.blogspot.co.uk/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 54. Listem burda güncellemeler yapılacak daha sonradan
  Herkese keyifli bol okumalar

  http://mavininguncesi.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 55. Merhaba... bu senlikte ben de varim. En kisa zamanda listemi olusturup sizle paylaşacağım:)

  ReplyDelete
 56. Merhaba bloğunuza ilk kez dün girdim ve böyle bi etkinlikle karşılaşınca çok sevindim. Ben de katılıyorum. Umarım birsürü kitap okuruz. Herkese keyifli okumalar! :)

  ReplyDelete
 57. Daha önce katılacağımı belirmiştim. İşte Listem..
  http://simdiyazmazamani.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 58. Merhaba ben de katılıyorum bu etkinliğe listeyi belirlemedim henüz, ama olsun evde 50 kadar kitabım var okunmayı bekleyen fuara gidip kendini kaybedince böyle oluyor. Neyse artık bu etkinlikler sayesinde kitaplığımdaki bekleyenler sayısını azaltırım. Bitirme gibi bir zorunluluk olmadığına sevindim. Katılımcıların hepsine şimdiden kolay gelsin.

  ReplyDelete
 59. Listemi de hazırlamış bulunmaktayım (:

  ReplyDelete
 60. Listemi az buçuk hazırladım ve işte buradayım:)

  http://hayaletkitaplar.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 61. Ben de varıım bu günü bekliyordum hehe ayarlamaya başlayacağım hemen
  :D

  ReplyDelete
 62. Ben de katılıyorum :) Listemi en kısa sürede oluşturup blogumda yayınlayacağım.

  ReplyDelete
 63. elimden geleni yapacağım, en azından 10 puan alırım diye düşünüyorum :)

  ReplyDelete
 64. Güzelmiş:) Beni de sayabilirsin. Bu da yarım yamalak listem:
  http://1kitap5yorum.blogspot.com.tr/2014/06/2014-yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 65. Bütün iddiasızlığımla ben de katılıyorum. Çok keyifli olmuş bu yeni düzenleme =)

  ReplyDelete
 66. Listemi tamamladım. http://realbookworm05.blogspot.com.tr/
  Bazen çok kararsız kaldım onca güzel eser arasından kitap seçmekte. :)

  ReplyDelete
 67. Merhabalar, bende katılmak istiyorum :)

  ReplyDelete
 68. Ben de katılıyorum :) Kitap listemi size mail olarak atsam uygun mudur?

  ReplyDelete
 69. Pınarcım katılmak istiyorum, elimdeki kitapları seçmem yarını bulabilir :)

  ReplyDelete
 70. Bu seferki esnekliğe bayıldım ve ben de katılıyorum. Nerdeyse tüm kategorilerde elimde kitap olduğu için listem bile hazır :
  1. Kategori (10 puan): İsminde yaz mevsimini çağrıştıran bir kelime geçen veya olayların yazın geçtiği bir kitap.
  Kürşat Başar- Yaz

  2. Kategori (10 puan): Sadece tek bir kitabını okuduğunuz ve sevdiğiniz bir yazardan bir kitap.
  Buket Uzuner- Kumral Ada Mavi Tuna

  3. Kategori (10 puan): Bir şiir kitabı.
  Orhan Veli- Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti

  4. Kategori (10 puan): Adında bir sayı geçen bir kitap.
  Robin Sloan- 24 Saat Açık Kitapçının Sırrı

  5. Kategori (10 puan): Bir kişisel gelişim kitabı.
  Kemal Sayar- Hayat Teselli Bulmaktır

  6. Kategori (10 puan): Nobel ödüllü bir yazardan bir kitap.
  G.G.Marquez- Kırmızı Pazartesi

  7. Kategori (10 puan): Fransız edebiyatından bir kitap.
  Balzac- Otuzunda Kadın

  8. Kategori (10 puan): Bir savaş kitabı.
  Ayşe Kulin- Sevdalinka

  9. Kategori (10 puan): Yabancı bir yazardan bir öykü kitabı.
  Etgar Keret- Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü

  10. Kategori (10 puan): Fantastik kurgu/bilim kurgu/distopya/steampunk vb. türde bir kitap.
  Aldoux Husley- Cesur Yeni Dünya

  11. Kategori (10 puan): Yasaklanmış bir kitap.
  Chuck Palanhaiuk- Dövüş Kulübü ( Goodreads’teki yasaklı kitaplar arasından seçtim ama yasaklanma sebebini göremedim )

  12. Kategori (10 puan): Beyaz perdeye aktarılmış bir kitap.
  Miguel Puig- Örümcek Kadının Öpücüğü

  13. Kategori (10 puan): Aynı zamanda çevirmenlik de yapan bir yazar tarafından yazılmış bir kitap.
  Mina Urgan- Bir Dinazorun Gezileri

  14. Kategori (10 puan): Kütüphaneden veya bir tanıdığınızdan ödünç aldığınız veya sahaftan aldığınız bir kitap.
  Emile Zola- Dreyfus Olayı
  15. Kategori (10 puan):Bir masal kitabı.
  Alice Harikalar Diyarında


  16. Kategori (10 puan): Herhangi bir edebiyat ödülü kazanmış bir kitap.
  Michael Cunningham- Saatler (1999 Pulitzer- 1999 Pen Faulkner Ödülleri)

  17. Kategori (10 puan): Bir biyografi/otobiyografi kitabı.
  Nehir Söyleşi- Hayat Tatlı Bir Zehir ( Aydın Boysan Biyografisi)

  18. Kategori (10 puan): Bir tiyatro oyunu.
  Yiğit Sertdemir- Toplu Oyunları 1 ( Bekleme Salonu- OBEB)

  19. Kategori (10 puan): Halen yazmaya, üretmeye devam eden bir edebiyatçıdan (yazar, şair, araştırmacı...) bir kitap.
  Kürşat Başar- Başucumda Müzik

  20. Kategori (10 puan): Polisiye/gerilim/korku vb. türde bir kitap.
  Ahmet Ümit – Beyoğlu Rapsodisi

  ReplyDelete
 71. Uzun olduğu için sığmadı. Kalan kısmı da bu şekilde:
  21. Kategori (10 puan): Bir aşk romanı.
  Sarah Jio- Yağmur Sonrası

  22. Kategori (10 puan): İlk kitabı 2010 yılında veya daha sonrası yıllarda çıkmış bir yazardan bir kitap.
  Sarah Jio- Mart Menekşeleri

  23. Kategori (10 puan): Mektuplardan veya anılardan oluşan bir kitap.
  Tezer Özlü’den Leyla Erbil’e Mektuplar ( Pınarcım hazır yeni baskısı yapılmışken bunu kalabalık bir kitap fidanı yapsak ya ;)

  24. Kategori (10 puan): Daha önce okuyup da tekrar okurum dediğiniz bir kitap.
  Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Madonna ( 10 yıl evvel sınavda bu kitaptan sorumlu olduğumuz için okumuş ve SAbahattin Ali’nin kitaplarıyla tanışabildiğim için minnet duymuştum. Uzun zamandır yeniden okumak istiyordum harika oldu.)

  25. Kategori (10 puan): Yabancı dilde bir kitap.
  ? (Henüz seçim yapamadım, okuyabilir miyim ondan da emin değilim :/)

  26. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 15 puan, toplamda 45 puan): 3 kitaplık bir seri veya aynı seriden 3 kitap.
  Ayşe Erbulak- Çok Şekerli Ölüm/Limoni Ölüm/Ödüllü Ölüm

  27. Kategori (Her bir kitap 10 puan, iki kitap da okunursa ekstradan 30 puan, toplamda 50 puan): İsminde zıt anlamlı kelimeler olan iki kitap.
  Jose Saramago- Körlük/Görmek

  28. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 30 puan, toplamda 60 puan): Goodreads’in “Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap” listesinden 3 kitap.
  George Orwell- Hayvan Çiftliği / Antony Burgess- Otomatik Portakal / Scott Fitzgerald-Muhteşem Gatsby

  29. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 30 puan, toplamda 70 puan): Şimdiye kadar hiç kitabını okumadığınız dört yazardan birer kitap. Yazarların ikisi Türk, ikisi yabancı, ikisi kadın, ikisi erkek olmalı.
  Latife Tekin- Sevgili Arsız Ölüm
  Aslı Erdoğan- Kabuk Adam
  Bilge Karasu- Ne Kitapsız Ne Kedisiz
  Russell Potter- Tahsilli Bir Domuzun Anıları

  30. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 50 puan, toplamda 80 puan): 17., 18. ve 19. yüzyılda yazılmış birer kitap.
  ? (okumak için en sona bıraktığım kategori daha sonra seçim yapacağım)

  ReplyDelete
 72. Merhaba Pınar. Ben de buralardayım yine:)))
  Puanlama kısmında ise kendine zorluk çıkarmışsın sanki. Matematiği sevmiyorum ya direk o dikkatimi çekti....
  Anladığım kadarıyla bu kez sayfa sınırlaması yok ama çok sayfa okumak iyi birşey....

  ReplyDelete
 73. yeni kategorileri çok sevdim ben de varım :)

  ReplyDelete
 74. Ah temmuz boyunca 50000 kelime yazmak icin yazma kampina katilmayacak olsaydim tam benlik bir etkinlikmis. Agustos ayina sag cikarsam ve yazma hedeflerime yaklasmis olursam ben de katilmak istiyorum.

  ReplyDelete
 75. Listem şimdilik aşağıdaki gibi.

  http://pinucciasbooks.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 76. listemi hazırladım, çok heyecanlı, tüm kitaplar evde sırasını bekleyenlerden seçildi :)))

  http://annekedi.blogspot.com.tr/p/okuyorum-okuyorum.html

  ReplyDelete
 77. Savas kategorisi icin beyaz kraliceyi okusam olurmu taht savasini konu aliyir ama

  ReplyDelete
 78. Kitap listemi hazırladım değişiklikler olabilir. :)

  http://okumabahcesi.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 79. Merhaba pinuccia bloğunu ve etkinliğini çok sevdim ben de katılmak istiyorum. Henüz çok yeni olsa da bloğumda şenliğini paylaşacağım. :)

  ReplyDelete
 80. Listemiz de hazır! :D

  http://crazydreamernora.blogspot.com.tr/2014/06/etkinlik-okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 81. listemi yaptım :)
  http://bidolukitap.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 82. Bende katılayımmı pınar kitaplarım hazır. 😄

  ReplyDelete
 83. merhabalar ben listemi hazırladım ilk kitabımı okumaya başladım bile fakat hala listede ismim yok istediğimiz zaman katılabiliriz diye okumuştum ama herkes 21 haziranda katılmıs zannedersem ben geç mi kaldım acaba eğer öyleyse çok üzülürüm çünkü bu benim ilk okuma şenliğim olacak p yüzden sabırsız ve heyecanlıyım kusura bakmayın:)

  ReplyDelete
 84. Merhabalar,

  Listeme linkten ulaşabilirsiniz. İyi okumalar :)

  http://mutluydum.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-heyo-senlige-yaz-geldi.html

  ReplyDelete
 85. Okuma şenliğinin tekrar başladığını görünce çok sevindim bu sefer bende katılmak istiyorum..En kısa zamanda bende listemi hazırlayıp paylaşıcam :)

  ReplyDelete
 86. Ben de katılıyorum :)
  Bu da listem,
  http://birkitapseveringunlugu.blogspot.com.tr/2014/06/pinucciann-yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 87. İlk kez ben de katılıyorum. Gerçi tamamını bitirebileceğimden emin değilim ama eğlenceli görünüyor. :D
  http://kitaplarinsenfonisi.blogspot.com.tr

  ReplyDelete
 88. bende katılmak istiyorum :) okuma listem ; http://birkitapbinmutluluk.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 89. Benim gibi plana bağlı kalamayan, o an canı başka bir kitabı okumak isteyince o kitaba başlayanlar için esneklik süper olmuş! Bu haliyle hangi kitabı okursam okuyayım ona uygun bir kategori bulurmuşum gibi..
  20 Haziran'da iki yeni kitaba başlamıştım, onlar bitince hemen kategorilere kitap düşünmeye başlayacağım. Birçoğu şuan aklımda bile. Gözüme kategorilerden 18ini kestirdim, ki bu bile 3ayda 28 kitap okumak demek oluyor; o da benim okuma ortalamamın tam olarak iki katı! Birkaç güne, okumaya çalışacağım bu 18 kategori listemi yollarım.
  Okuma Şenliği, FTW! Hem de bu sefer daha geniş genişi.

  ReplyDelete
 90. Ve listem,
  http://pumpkinturta.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 91. http://aylininannesi.blogspot.com.tr/2014/06/pinuccia-yaz-okuma-senligi-listem.html

  ReplyDelete
 92. Ben her seferinde katılıp her seferinde daha kötü performans gösteriyorum. Hele sonuncusunda 3-4 kitap okuyabildim, çünkü ya istediğim kitaplar kategorilere uymuyordu ya da 200 sayfadan kısaydı. Bu sefer etkinliği tersten yapacağım ben. Etkinliğin sonunda 21 Haziran - 21 Eylül tarihleri arasında okuduğum kitaplara bakıp puan vereceğim, bakalım kaç çıkacak :D

  ReplyDelete
 93. Heyecanla listemi hazırlıyorum. Tamamlayinca blogumda paylaşır ve buraya da not düşerim:) Çok keyifli olacak.
  Teşekkürler ve sevgiler ^-^

  ReplyDelete
 94. merhaba blogunuzu ilk defa okuyorum ve ben de bu şenliğe evet diyorum :)

  ReplyDelete
 95. Ben de varım :)
  Listemi blogda yayınladım, sevgiler...

  http://ikikedibirkitap.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-bu-yaz-cok-okuyacagz.html

  ReplyDelete
 96. Pınar Hanım ben de katılıyorum. Umarım herkes için bol kitaplı bir yaz olur. :)

  ReplyDelete
 97. listem de hazır
  http://www.seymaatasoy.com/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 98. Bende katılmak istiyorum, çok mu geç kaldım acaba?

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://kendidunyamdaben.wix.com/kitapkurdu

   Delete
  2. Yahu kusura bakma, baya yorucam şimdi seni. Ama ben şu diğer siteyi blogspotu çok beceremediğim için yapamamıştım, şimdi bir iki şey yapabildiğim için diğerini bıraktım. http://kendidunyamdaben.blogspot.com.tr/ bunu kullanıyorum şimdi. Seni yoracağım ama kusura bakma canım ya tekrardan :(

   Delete
 99. http://segesegese.blogspot.com/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 100. Oh be sonunda listemi hazırlayabildim çok geç olmadan ^-^
  Listem de bu ; http://ruyakitaplik.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html
  Çok eğlenceli olucak :D

  ReplyDelete
 101. Katılıyorum :)
  Kitapları hazırladım ve bloğumda yazdım :)
  http://nessbooks.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 102. Şimdilik listem buradaki gibi: http://cansudandunyaya.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-ve-listem.html

  ReplyDelete
 103. Herkese tekrar merhaba yine varım ve de listemde budur;
  http://baskaturluyasamak.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-baslad.html

  Ve blogu olmayan arkadaşlara blogumda ev sahipliği yapabilirim hatırlatayım..
  Keyifli okumalar herkese:))

  ReplyDelete
 104. BLOG ADRESİM DEĞİŞTİĞİNDEN TEKRAR YAZIYORUM KUSURA BAKMAYIN . ETKİNLİKLE OLUŞTURDUĞUM LİSTE VE BLOGUMUN LİNKİ :http://rabiakucur.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html HERKESE İYİ ŞANSLAR

  ReplyDelete
 105. Bende katılmak istiyorum fakat blog sahibi değilim listemi size nasıl ulaştırmalıyım. İlk defa katılıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Isterseniz ben blogumda yer verebilirim... mail adresim zlemulubay@gmail.com

   Delete
 106. Harika etkinlikte ben de varım:)
  http://moonlightcat13.blogspot.com/2014/06/yaz-okuma-senligi-2014.html
  Sevgiler ^-^

  ReplyDelete
 107. Bu sene bende varım kendime hazırladım bir liste :) http://neleryapmadikki.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 108. Bir kaç eksik var ama benim listem bu http://okuryazar15.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-2014.html :) Güzel bir yaz listesi oldu :)

  ReplyDelete
 109. Gönderim iletilmediği için tekrar ediyorum,ben de varım,herkese keyifli okumalar.♥

  ReplyDelete
 110. Benimkiler çıkmamış ama bende varım:))
  Buda listem
  http://gulaycansever.blogspot.com.tr/2014/06/mervenin-yaz-okuma-senligi-2014-listesi.html

  ReplyDelete
 111. merhaba bende katılıyorum kitaplarımı instagramdan paylaşacağım lise olarak buraya da yazmam gerekir mi ve okuyacaklarım bitikten sonra başlangıçta kiap belirtmediğim halde diğer kategorilerden devam edebilir miyim ?
  çok güzel bir etkinlik umarım başarabilirim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. İg kullanıcı adım mugemsi :) soru işaretinib cevabı olmuştur umarım ;) kitaplarımı yarın paylaşacağım :)

   Delete
 112. Merhabalar Bende Katılmak istiyorum.
  Bu da listem
  http://aykiriblog.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 113. Benim yorumum gelmemiş galiba^^
  http://ejderhacami.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html
  Buda benim listem (:

  ReplyDelete
 114. Merhaba , bu liste bana acayip eglenceli geldi. Ben de katilacagim izninle canim :) Pazartesi listemi yayinlar sana da haber veririm.
  Sevgiler

  ReplyDelete
 115. Merhaba bende katılmak istiyorum fakat bir blogum yok bana mail adresini verebilir misin? Oradan yazabilirim. Veya bir başkası yardım ederse de çok mutlu olurum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhabalar isterseniz size yardımcı olabilirim. kitaplarbitmesin@gmail.com adresine mail atarsanız yardımcı olabilirim :)

   Delete
 116. Anthawise benim bu arada, onu eklememişim :) http://whereugonnasleeptonight.blogspot.com.tr/2014/06/2014-yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 117. Ben de katılıyorum. İşte bu da listem:
  http://dolunaysuraat.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligini-duydunuz-mu.html

  ReplyDelete
 118. Merhabalar, bu kez ben de katılmak istiyorum. :)
  Listem de burda: http://yangelyatuniversitesi.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi-2014.html

  ReplyDelete
 119. Merhaba,
  Katılımcılar arasında 73. numarada iç ses adıyla katılmıştım. Fakat blogger kullanıcı ismimi, instagram kullanıcı ismimle de aynı olan 'birkitapsever' olarak değiştirdim.
  İkinci bir zahmet vermiş oldum ama, katılımcı ismimi de birkitapsever olarak değiştirebilir miyiz, sonradan da karışıklık olmaması adına

  ReplyDelete
 120. İlk kez böyle bir etkinliğe katılıyorum. Çok keyifli. :) Listemi de hazırladım. http://hortumsuzbirfil.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi_29.html
  Herkese iyi okumalar, sevgiler.

  ReplyDelete
 121. Evet. Bende geldim... = )

  http://optikinkitapblogu.blogspot.com/2014/06/etkinlik-yaz-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 122. Ben daha önce çok gördüm okuma şenliğini ama okullardan dolayı bir türlü kendime güvenemedim ve katılmamıştım. Hazır tatilken katılıyım dedim. Kategori çok ama yapabiliceğimi düşünüyorum. Bakalım hemen blogumda hazırlayıp linkini atıcam :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sonunda listem hazır!!
   http://kitapsayfalarii.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi.html

   Delete
 123. Merhaba kış şenliğinizi görmüş ve işimden dolayı yetiştiremem diye başlamamıştım. Bu hali gerçekten çok güzel olmuş. Ben de varım. Ancak bir blogum yok. Mail olarak ya da instagram üzerinden nasıl katılabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiyle.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Instagram kullanıcı adınız nedir? Oradan da katılabilirsiniz. Her ay güncellemeleri oradan da soracağım. Instagram katılımcıları okumayı planladıkları kitapların fotolarını paylaştı genelde. #okumasenligi #yazokumasenligi #yazokumasenligi2014

   Delete
  2. Öncelikle geri dönütünü için teşekkürler ve böyle bi etkinliğe ev sahipliği yaptığınız için tebrik ederim. IG kullanıcı adım ELİFZGE. Bugün yarın kitapları yayınlarım. Listem aslında hazır ancak kitaplarımın hepsi yanımda değil. O yüzden part part yayınlamayı düşünüyorum. Tekrar teşekkürler.

   Delete
 124. Tam olmasa da listemi yayınladım. Zamanla günceloleyeceğim.
  http://kalemimden-yazilar.blogspot.com.tr/2014/06/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 125. Listemi de yaptım :) http://www.keskegercekolsa.com/2014/06/yaz-okuma-senligi.html#.U7FCwvl_uSo

  ReplyDelete
 126. Merhaba. Daha önceden yorum bırakmıştım ama sanırım yorumum silinmiş. Şimdi kontrol edince farkettim. Yorumum olmadığı için listede de gözükmüyorum. Etkinliğe ben de İnstagram üzerinden katılmak istiyorum. Okuyacağım kitapların listesini de oluşturdum. Herkese iyi okumalar:)
  İnstagram hesabım: _iremimosa

  ReplyDelete
 127. bloğu olmayan bir arkadaşım da etkinliğe katılmaya karar verdi. ismi Arzu Abacı. listesini kendi bloğumda yayınladım. eklerseniz sevinirim. :)
  http://hortumsuzbirfil.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-kitap-senligi-arzu.html

  ReplyDelete
 128. Sonunda ben de listemi yaptım:http://kitapsiginagi.blogspot.com/2014/07/okuma-senligi-yaz.html

  ReplyDelete
 129. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 130. Okumak istediklerimizi kısıtlamayacak, kitaplığımızda okunmayı bekleyen kitapları kolaylıkla eritmemizi sağlayacak çok güzel bir şenlik olmuş. Listemi hazırladım ben de...
  http://kedininkaleminden.blogspot.com/2014/07/okuma-senligi-yaz-2014.html

  ReplyDelete
 131. merhaba benim de listem şimdilik bu. http://birkucukesinti.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 132. Merhaba ben de varım. Ama şimdilik listem hazır değil.

  ReplyDelete
 133. benim listemde burdaa :)http://kitapevren.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 134. Ben de katıldım. Bu da benim okuma listem :)
  http://masumkedi87.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-2014.html

  ReplyDelete
 135. Pınar selam, blogu olmayan arkadaşlarımızdan ikisinin listelerini blogumda paylaştım. Linkleri aşağıdaki gibi:

  Yeliz Gözde nin listesi : http://mutluydum.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-yeliz-gozdenin-okuma.html

  Selen Abalının listesi: http://mutluydum.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-selen-abal-nn-listesi.html

  Sevgilerle :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selam, blogu olmayan ve kendi blogumda listesini paylaştığım katılımcılardan birisi de Ezgi Küpçüoğlu' nun listesi. Linkten ulaşabilirsiniz :) İyi okumalar...

   http://mutluydum.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-senligi-ezgi-kupcuoglu.html

   Delete
 136. Mükemmel bir etkinlik, emeğinize sağlık. Kitaplarımı belirledim http://mimozaseynep.blogspot.com/2014/07/yaz-okuma-senligi-icin-kitaplarimi.html
  ben de varım :)

  ReplyDelete
 137. Bende katılmak istiyorumm.. yazım bile hazır :-)
  http://dostlarkutuphanesi.blogspot.com.tr/2014/06/yaz-okuma-senligi_22.html

  ReplyDelete
 138. Kusuruma bakma İG nickimi yazmışım. Ben hndtuana

  ReplyDelete
 139. nihayet kpss yi sonlandırıp koşarak geldim şenliğe
  çok eğlenceli bir etkinlik olmuş ne zamandır buraya yorum bırakabilmek için can atıyordum nihayet hemen bugün başlıyorum okumalarıma
  listemi de en kısa zamanda tamamlayıp blogumda paylaşacağım
  herkese eğlenceli keyifli okumalar
  ve pinuccia bu etkinlik için tebrikler ve teşekkürler...

  ReplyDelete
  Replies
  1. ve listemde hazır:)

   http://fatosgul.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligine-davetliyiz.html

   Delete
 140. Listemi yapıyorum🙈☺️ geç kalamadıysam 💛

  ReplyDelete
 141. Böyle bir etkinliği kaçırmak istemedim bu sayede elimde okunmayı bekleyen kitaplarımda hızla azalacak :)

  http://tersimpictir.blogspot.com.tr/2014/07/okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 142. geç değilse eğer ben de katılmak istiyorum :) 50 puan da olsa alabileceğim, okumakta fayda var :) http://birkitapligingunlugu.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 143. Merhaba Pınar... Ben de Şenliğe katılmak istiyorum. Listem de burada... http://goablogger.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-listem.html
  İG den de mesaj attım ama gormedin sanırım. Sevgiler....

  ReplyDelete
 144. Ay bende geldim :) oleoleole :)) http://catdontlikemilk.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 145. zıt kelimeler kategorisi için ışık ve karanlık kelimeleri olur mu

  ReplyDelete
 146. Merhaba ben de geldim.Maksat okuyalım, şenlik olsun :) Listem burada :) http://selinakcaoglu.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-kitap-listesi.html

  ReplyDelete
 147. Ben de katılmak istiyorum, kpss sonrası iyi gelecek. :)

  ReplyDelete
 148. Bende katilmak istiyorum www.pillikutuphane.blogspot.com

  ReplyDelete
 149. http://pillikutuphane.blogspot.com.tr/
  Listem hazır burada ! :D Bütün kitaplık boşaldı süper oldu

  ReplyDelete
 150. Ben deee :)

  http://kitapseverler.blogspot.com/2014/07/okuma-senligi-1-yaz-2014-okuma-senligi.html

  ReplyDelete
 151. Katılmaya karar vermiştim, haber vermeye de karar verdim. Liste yapmadım okudukça sıralamada yerlerini bulacak kitaplarım.

  ReplyDelete
 152. http://tifiltigtil.blogspot.com.tr/2014/07/yaz-okuma-senligi-ve-listem.html

  Bende katılmak istiyorum listem yukarıda. Tabletle blog yazmaya çalıştığım için görsel çirkinlik adına şimdiden özür diliyorum. Soruları kopyalım ama arka plan renkleri kiminde silinmiş kiminde silinmemiş. Düzeltmeye çalıştıysamda olmadı. Kusura bakmayın.

  ReplyDelete
 153. Merhaba, etkinliği yeni keşfettim, ucundan kenarından yakalamaya çalışacağım :) Küçük bir liste yaptım bile.
  http://melteminkelimeleri.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 154. Merhaba bende katılmıştım ama. Ismim listede yok. Mesajımda yayınlanmadı gelmediği acaba?

  ReplyDelete
 155. merhaba bende katılmak istiyorum ama geç haberim oldu bide bu yıl sınav stresim var umarım diğer şenliklere katılırım..

  ReplyDelete
 156. Şenlikten şimdi haberim oluyor ve katılmayı çok isterim. Acaba şimdi katılsam haziran ve temmuzda okuduğum kitaplar da listede yer alır mı? http://yalnizsan-kuran-oku.blogspot.com

  ReplyDelete
 157. MERHABALAR
  BU ETKİNLİK TAM BANA GÖREYMİŞ AMA BEN ŞİMDİ GÖRDÜM
  KAÇIRDIĞIMA ÇOK ÜZÜLDÜM DOĞRUSU

  ReplyDelete